Bryant után Jackson is történelmet írt

2010.02.04. 08:17
null
Bryantnek nem ment jól, de Jackson így is elégedett lehetett (Fotó: Action Images – archív)
A Boston Celtics Paul Pierce nélkül is legyőzte a Miami Heatet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának 99. játéknapján. A hazaiak 107–102-es sikeréből oroszlánrészt vállalt Rajon Rondo és Kevin Garnett. A Los Angeles Lakers szoros meccsen verte meg a Charlotte Bobcatst (99–97) – a bajnok vezetőedzője, Phil Jackson pedig történelmet írt.  

A Paul Pierce nélkül felálló Boston túl nagy falat volt a Miaminek: a Rajon Rondo, Kevin Garnett és Ray Allen vezette Celtics 107–102-re győzött keleti riválisa ellen. Rondo 22 pontot és 14 asszisztot, Garnett 14 pontot és idénycsúcsnak számító kilenc gólpasszt, míg Allen 23 pontot és hét lepattanót tett be a közösbe.

A vendég Miami (és az egész mezőny) legeredményesebb játékosa Dwyane Wade volt, aki 30 pontja mellett 13 gólpasszt is kiosztott, azonban teljesítményét beárnyékolta, hogy hatszor eladta a labdát.

A Heat egyébként ezzel a vereséggel először áll 50 százalékosnál gyengébb mérleggel – 24 győzelem mellett 25 vereség szerepel a csapat neve mellett. A mostani kudarc egyébként nem nagy meglepetés, hiszen a két együttes utóbbi 11 találkozójából 10 a Boston sikerét hozta.

A Los Angeles Lakers ha nehezen is, de hozta az újabb győzelmet, és 99–97-re múlta fölül a Charlotte Bobcats csapatát. Ez az este azonban nem a mutatott játékról, hanem egy újabb rekordról marad emlékezetes a bajnoknál.

Mindössze két nappal azután, hogy Kobe Bryant a Lakers történetének legeredményesebb játékosa lett, a vezetőedző, Phil Jackson is történelmet írt: 534. sikerével ő lett a klub történetének legtöbb győzelmét elérő edzője.

Jackson (aki Pat Rileyt előzte meg az örökranglistán) egyébként több másik rekordot is tart a ligában: ő aratta a legtöbb rájátszásbeli győzelmet az NBA történetében, illetve ő az egyetlen szakember, aki alapszakaszmeccseinek több mint 70 százalékát megnyerte.

Ha már szóba hoztuk Bryant rekordját, említsük meg, hogy a Lakers szupersztárja ezen az estén nem villogott, 37 perc alatt mindössze öt pontot szerzett – pályafutása során még soha nem dobott ilyen kevés pontot, ha több mint 30 percet töltött a pályán.

NBA
ALAPSZAKASZ, 99. JÁTÉKNAP
Atlanta Hawks–Los Angeles Clippers 103–97
Philadelphia 76ers–Chicago Bulls 106–103 (h. u.)
Toronto Raptors–New Jersey Nets 108–99
New York Knicks–Washington Wizards 107–85
Boston Celtics–Miami Heat 107–102
New Orleans Hornets–Oklahoma City Thunder 99–103
Dallas Mavericks–Golden State Warriors 110–101
Utah Jazz–Portland Trail Blazers 118–105
Sacramento Kings–San Antonio Spurs 113–115
Denver Nuggets–Phoenix Suns 97–109
Los Angeles Lakers–Charlotte Bobcats 99–97
Legfrissebb hírek

NBA: 40 pont Gilgeous-Alexandertől; sorozatban tizenegyedszer nyert a Thunder

Amerikai sportok
16 órája

A 70 pontig jutó Luka Doncic, LeBron James duó vezette győzelemre a Lakerst – videó

Amerikai sportok
2026.03.19. 08:58

Rangadót nyert a Lakers, megtörte rossz sorozatát a Golden State az NBA-ben

Amerikai sportok
2026.03.17. 08:05

Doncic és Jokics is villogott, de előbbi döntötte el: a Lakers hosszabbításban húzta be a Nuggets elleni rangadót – videók

Amerikai sportok
2026.03.15. 10:24

Tíz hónap után visszatért Tatum; 44 pontot szórt Luka Doncic

Amerikai sportok
2026.03.07. 08:31

NBA: véget ért a Spurs győzelmi sorozata; sokat ért Giddey tripla duplája Chicagóban

Amerikai sportok
2026.03.02. 09:05

NBA: Miller vezérletével a Hornets legyőzte a Blazerst, három vereség után nyert a Lakers

Amerikai sportok
2026.03.01. 07:50

NBA: rekorddöntés az újonctól, Durant mérföldkőhöz ért, sorozatban tizenegyedik meccsén nyert a Spurs

Amerikai sportok
2026.02.27. 07:58
Ezek is érdekelhetik