A Lakers dicstelenül búcsúzott Dallasban

2011.05.09. 01:16
Phil Jackson maga sem értette, hogy történhetett ez meg velük (Fotó: Reuters)
A Dallas Mavericks hazai pályán 122–86-ra legyőzte a címvédő Los Angeles Lakerst az NBA rájátszásában, a Nyugati főcsoport elődöntőjében, ezzel 4–0-ra megnyerte a párharcot. Keleten Derrick Rose hiába dobott 34 pontot Atlantában, a Hawks győzött a Bulls ellen, 2–2-re alakítva ezzel a párharcot.

DALLAS MAVERICKS–LOS ANGELES LAKERS

Rex Chapman, Vince Carter és Ray Allen tudott Jason Terry előtt kilenc hárompontost bedobni egy playoff-mérkőzésen.
Korábban (1996) a Seattle tudott a rájátszásban egy meccsen 20 triplát dobni. Akkor a Houston volt az „áldozat”.
Phil Jackson 229–104-es mérleggel rendelkezik a rájátszásban, ezzel az NBA történetében ő aratta a legtöbb diadalt edzőként, és a legjobb győzelmi mutató (0.688) is az övé a PO-ban.

A söprés sosem lehet szép – mármint a vesztes fél szempontjából –, de a Lakersé most különösen csúnyára sikerült, több okból is. Egyrészt története második legsúlyosabb vereségét szenvedte el a csapat a rájátszásban, másrészt a játékosai nem éppen úriemberhez méltón viselték a megalázó zakót. Lamar Odomot és Andrew Bynumot a negyedik negyedben egy percen belül szórták ki sportszerűtlen szabálytalanság miatt.

Szegény Phil Jackson ezekben a percekben már beletörődve ült a kispadon, pályafutása – vélhetően – utolsó mérkőzésén. A 21 rájátszást megérő mester most először élte át, milyen az, ha csapatát söpréssel búcsúztatják. A Lakersszel ez legutóbb 1999-ben történt meg, pont mielőtt Jackson átvette a csapat irányítását.

Na de essen szó a győztesről is, elvégre a Dallas megérdemli a méltató szavakat! A címvédő ilyen különbséggel történő lelépése már önmagában megsüvegelendő teljesítmény, ezt ráadásul rekordok beállítása kísérte.

A meccs már jóformán a nagyszünet előtt eldőlt, hiszen a második negyedet 36–16-ra nyerte meg a Dallas, amely 24 ponttal vezetett a félidőben. A Mavericks 20 triplát dobott a mérkőzésen, az első félidőben 11-et, Jason Terry pedig egymaga kilenc hárompontost süllyesztett el, mindhárom csúcsbeállításnak számít az NBA rájátszásában.

Terry után José Barea (22 pont) és Predrag Sztojakovics (21 pont) volt a legeredményesebb dallasi játékos, Dirk Nowitzki ezúttal „csak" 17 pontig jutott. A Lakers kulcsemberei közül Kobe Bryant 17 pontot szerzett (öt triplájából egy sem volt jó), Pau Gasol mindössze tizet.

A Dallas a Nyugati főcsoport döntőjében az Oklahoma City–Memphis párharc győztesével küzd majd meg.

KIESETT A LAKERS!

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Dallas Mavericks–Los Angeles Lakers 122–86
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0, a Dallas javára.

ATLANTA HAWKS–CHICAGO BULLS

Ami elég volt a két csapat első atlantai meccsén, pénteken, az vasárnap már kevésnek bizonyult – a Chicago sztárja, Derrick Rose hiába vitte újfent vállán a csapatot, a Bulls ezúttal nem tudott győzni.

Az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP) megválasztott Rose pénteken 44 pontot dobott, és a Chicago annak ellenére győzött, hogy a többiek 14 pont alatt maradtak. A negyedik meccsen azért már Rose-nak sem ment annyira a játék, 32 mezőnykísérletéből csak 12 talált a gyűrűbe, de 34 pontjával és 10 asszisztjával így sincs oka a szégyenkezésre, ám rajta kívül csak Carlos Boozer (18 pont) teljesítménye nevezhető jónak a vendégektől.

Ezzel szemben hazai oldalon hárman is elérték a húszpontos határt, ami döntőnek bizonyult. Az Atlanta az utolsó három percben, 84–84 után állva hagyta ellenfelét, és végül az Al Horford (20 pont), Josh Smith (23 pont, 16 lepattanó, 8 assziszt – a meccs utáni kommentárok elsősorban az ő játékát emelték ki, mert pontjai mellett nagyszerű labdákat adott és jól is védekezett), Joe Johnson (24 pont) trió együttes remeklésének köszönhetően 100–88-ra győzött, és ezzel egyenlített az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. Folytatás kedden, Chicagóban.