Tovább rontotta elképesztő mérlegét a címvédő Los Angeles Lakers a nála hagyományosan jóval kisebb játékerőt képviselő Charlotte Bobcats ellen: a legutóbbi tíz meccsük mérlege immár 8–2 a ligához 2004-ben csatlakozó keleti együttes javára! Az örökmérleg is a Michael Jordan érdekeltségébe tartozó Bobcats felé billen (8–5) – a Lakersnek ezen kívül csupán ősi ellenfelével, a Bostonnal szemben van negatív egyenlege...tíz meccsük mérlege immár 8–2 a ligához 2004-ben csatlakozó keleti együttes javára! Az örökmérleg is a Michael Jordan érdekeltségébe tartozó Bobcats felé billen (8–5) – a Lakersnek ezen kívül csupán ősi ellenfelével, a Bostonnal szemben van negatív egyenlege...
Kobe Bryant, a Lakers vezérjátékosa nem volt teljesen egészséges, a napközbeni dobóedzést kihagyta – az övéit így nem érte váratlanul, hogy az első tizenhat mezőnydobásából 11-et elpuskázott, és végül csupán 20 pontig jutott (még így is ő volt a legeredményesebb a vendégcsapatban). A látogatók szénája végig rosszul állt, Phil Jackson vezetőedző alig győzött időt kérni, ám hiába dühöngött, nem tudta megállítani a zuhanást – Gerald Wallace harmadik negyed végi dudás tripláját követően már 81–60-at mutatott az eredményjelző.
A Lakers végül egypontnyit visszakapaszkodott, de így is idénye legsúlyosabb vereségével – és az orlandói után egy újabb zakóval – volt kénytelen útra kelni. A kaliforniaiak számára szomorú végkifejlet összetevői: 44 százalékos mezőnydobási pontosság, 19 triplakísérletből mindössze három találat, elveszített lepattanóharc, csupán nyolc kierőszakolt labdaeladás.
A hazaiaknál Wallace 20 ponttal és 11 lepattanóval vitte a prímet, Gerald Henderson 18, Nazr Mohammed 16 pontot ért el, és ugyanennyit tett be a közösbe a meccs reggelén a kelleténél nagyobbat szundító, az edzést elmulasztó Boris Diaw – kész szerencse, hogy Paul Silas vezetőedző meggondolta magát, és nem büntette meccskihagyással.
Mivel Jackson–Jordan találkozóról volt szó, az újságírók természetesen puhatolóztak a Lakerstől az idény végén búcsúzni készülő veterán vezetőedzőnél, vállalna-e munkát egykori tanítványa klubjánál; nos, Jackson egyértelművé tette, hogy sem ott, sem máshol nem kívánja folytatni az edzősködést. Ám nem titkolta, egykori hatszoros bajnok chicagói tanítványa számára nem kis kihívás sikeres csapatot építeni Charlotte-ban. Amúgy Jordan, a Bobcats tulajdonosa – nyilván figyelembe véve a párbaj pikantériáját – nem a szokásos, játéktér mellőli székéből, hanem magasabbról nézte a meccset.
Nem volt nagy a valószínűsége annak, hogy éppen a New Jersey fékezi le a diadalmas keleti hadjáratot folytató San Antoniót – ennek megfelelően nem is fékezte le. A ligaelső Spurs a harmadik és a negyedik negyed fordulóján repesztett 16–2-vel tette biztossá a sikerét. Manu Ginóbili tíz pontot ekkor szerzett a 22-jéből, Tim Duncan 15 ponttal és 11 lepattanóval, Tony Parker és George Hill 13-13 ponttal zárt. Parkerre és Duncanre nem is volt szükség a negyedik játékrészben. A Spurs keleti túrájának mérlege pillanatnyilag hat győzelem, két vereség.
A Portland sorozatban az ötödik meccsét nyerte meg, a Minnesotát egyvégtében 16. alkalommal tángálta el, de ez most több volt a szokásos papírforma-érvényesítésnél. Az amerikai sajtó azért kísérte különös figyelemmel a mérkőzést, mert egymás ellen játszott az a két kosaras, aki a sérült Jao Ming helyére pályázott a hétvégi All Star-gála nyugati gárdájában.
Nos, a megtisztelő felkérést a minnesotai Kevin Love kapta, ám kettejük párbajában ezúttal a vetélytárs, LaMarcus Aldridge dominált. Bár Love behúzta a szokásos dupla dupláját (12 pont, 11 lepattanó) – egyhuzamban a 41.-et a szezonban! –, Aldridge (21 pont, 6 lepattanó, 5 assziszt) a két karriercsúcsot elérő Dante Cunningham (18 pont, 13 lepattanó) segítségével igencsak megkeserítette az életét. Igazi nézőkényeztető párviadal volt!
A 27 pontos Josh Smith és a 17-et gyártó Mike Bibby vezérelte Atlanta úgy verte meg kényelmesen a Detroitot, hogy a Pistonsnak tizenöt pontos előnye is volt az elején. Carlos Delfino (26 pont) héttriplás karriercsúccsal vezette sikerre a rossz passzban lévő, foghíjas Milwaukee-t a Clippers ellen, és jól dobta a hármasokat a Houston is, amely egy hét leforgása alatt másodszor is felülmúlta a Denvert. Az első verés alkalmával 50 pontig jutó Carmelo Anthony ezúttal csak 16-ot jegyzőkönyvezett, míg odaát Courtney Lee (22 pont) ötöt, Shane Battier (17) hármat vállalt a Rockets 14 triplájából.
ALAPSZAKASZ, 112. JÁTÉKNAP | |
Charlotte Bobcats–Los Angeles Lakers | 109–89 |
Detroit Pistons–Atlanta Hawks | 79–94 |
Houston Rockets–Denver Nuggets | 121–102 |
Milwaukee Bucks–Los Angeles Clippers | 102–78 |
Minnesota Timberwolves–Portland Trail Blazers | 81–95 |
New Jersey Nets–San Antonio Spurs | 85–102 |