Universiade: ezüstérmes a női vízilabda-válogatott

2017.08.29. 15:52
Ezüstérmet szerzett a magyar női vízilabda-válogatott a tajvani universiadén, miután a keddi döntőben hét góllal kikapott az Egyesült Államok csapatától.

Bíró Attila együttesének a favorit amerikaiak nem adtak esélyt, a találkozó gyakorlatilag két negyed után (3–10) eldőlt.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a női válogatott 2009 és 2013 után harmadszor lett ezüstérmes az universiadén. A női vízilabdázók a tajvani magyar küldöttség tizennegyedik érmét szerezték meg, az ötödik ezüstöt.

A férfi kosarasok is befejezték szereplésüket, ők a 18. helyen végeztek, miután a helyosztón hétpontos vereséget szenvedtek az oroszoktól.