Női vízi Ek: kiütötte máltai ellenfelét az Eger, továbbjutott az FTC

P. G.P. G.
2023.01.14. 23:13
Könnyedén nyert az UVSE is (Fotó: Dömötör Csaba)
Az Eger, az UVSE és az FTC is nyert szombaton a női vízi Eurokupa csoportkörében.

Egy akciógólt kapott a máltai Sirenstől a Tigra-ZF-Eger a női Eurokupa csoportkörének második fordulójában, Sike József együttese esélyt sem adott szerény játékerőt képviselő riválisának. Az egriek már az első negyed után 8–0-ra vezettek, és a folytatásban sem vettek vissza a tempóból, Jancsó Patrícia, Molnár Daniella és Szellák Csenge is öt gólig jutott a találkozón. Az Eger úgy győzött 28–3-ra, hogy a kulcsjátékosok csak keveset voltak a vízben, ugyanis vasárnap délelőtt már jelentős erőpróba vár a csapatra a házigazda görög Ethnikosz ellen. A győztes csoportelsőként jut tovább, és könnyebb ellenfelet kap a negyeddöntőben, a döntetlen a jobb gólkülönbség miatt az egrieknek kedvez.

Már biztosan továbbjutott csoportjából a mulhouse-i kvartettben szereplő UVSE és FTC-Telekom is. A pénteki nyitány után ellenfelet cseréltek a magyar csapatok, de a mérkőzések képe hasonlított az első játéknapon látottakhoz, mindkét együttesünk hamar eldöntötte a nyitott kérdéseket francia ellenfelével szemben. A Grand Nancy egy negyeden át tudta tartani a lépést az UVSE-vel, Benczur Márton együttese 3–3 után sorozatban hat gólt szerzett, és végül könnyedén, 17–4-re nyert. A fiatalok ezúttal is remekeltek, Varró Eszter négy,      Peresztegi-Nagy Kinga      három gólt szerzett. A Ferencvárosnak sem volt nehezebb dolga, a zöld-fehérek Gurisatti Gréta vezérletével 18–5-ös győzelmet arattak a Mulhouse felett, és vasárnap az UVSE-vel csatázhatnak a csoportgyőzelemért.

VÍZILABDA
EUROKUPA, NŐK, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

A-csoport (Athén)
Tigra-ZF-Eger–Sirens ASC (máltai) 28–3 (8–0, 7–1, 5–1, 8–1). G:
Jancsó, Molnár D., Szellák 5-5, Borsi 4, Czigány D., Katona Zs., Kékesi, Szilágyi D. 2-2, Bódi, ill. Micallef 2, Perici.
Etnikosz (görög)–Olympic Nice (francia) 15–9.
Az állás:
1. Eger 6 pont (46–12), 2. Etnikosz 6 (41–12), 3. Nice 0 (18–33), 4. Sirens 0 (6–54).

B-csoport (Mulhouse)
UVSE–Grand Nancy (francia) 17–4 (3–2, 4–1, 4–1, 6–0).
G:
Varró 4, Peresztegi-Nagy, Szücs G. 3-3, Aubéli, Mácsai E. 2-2, Lendvay, Szegedi, Tiba, ill. Pacheco 2, Bachelier, Benlekbir.
FTC-Telekom–Mulhouse (francia) 18–5 (3–1, 6–1, 5–0, 4–3).
G:
Gurisatti 8, Máté Zs., Leimeter, Millot, Vosseberg 2-2, Kuna, Tóth-Csabai, ill. Bouloukbachi, Mihály K. 2-2, Forgács.
Az állás:
1. FTC 6 pont (43–14), 2. UVSE 6 (34–10), 3. Mulhouse 0 (11–35), 4. Nancy 0 (13–42)