Férfi vízilabda BL-selejtező: továbbjutott a Vasas, csoportelső az OSC

2022.10.16. 11:57
Bátori Bence három gólt lőtt a Savonának (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az A-Híd VasasPlaket férfi vízilabdacsapata az olasz Savona elleni győzelemmel zárt a spliti csoportban a Bajnokok Ligája selejtezőjének második körében, ezzel bejutott a harmadik fordulóba. A Genesys OSC pedig hat góllal legyőzte a házigazda Primoracot, így csoportelsőként ment tovább.

Az ob I előző kiírásában bronzérmes Vasasnak mindenképpen nyernie kellett azután, hogy pénteken nagy csatában alulmaradt a házigazda Jadrannal szemben.

Szlobodan Nikics tanítványai ennek megfelelően játszottak a szombati pihenőnap után, és szinte esélyt sem adtak riválisuknak. A hajrában ugyan az olaszok az utolsó két percben háromszor is eredményesek voltak, de ez csak az eredmény kozmetikázásra volt elég.

A bajnoki ezüstérmes OSC annak ellenére is a csoportelsőségért ugorhatott medencébe, hogy szombaton alulmaradt a francia Tourcoingnal szemben, mivel vasárnap reggel a franciák kikaptak a görög Vouliagmenitől. Varga Dániel együttese nem bízta a véletlenre a találkozó alakulását: a félidőben 9–2-re vezetett, így az is belefért számára, hogy az utolsó negyedet három góllal elveszítette.

A tornákról az első kettő jut tovább, a harmadik és negyedik helyezettek az Eurokupában folytatják szereplésüket. A továbbjutók közül – sorsolást követően – a csoportelsők a csoportmásodikokkal vívnak oda-visszavágós párharcot a főtáblára kerülésért.

A magyar bajnok FTC-Telekom Waterpolo alanyi jogon tagja a 16-os mezőnynek. A kvalifikációban három kört rendeznek, innen kerül ki a 12 főtáblás csapat mellé a csoportkör további négy szereplője.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT (Split)

A-Híd VasasPlaket–RN Savona (olasz) 9–8 (1–0, 3–1, 3–3, 2–4)
A Vasas gólszerzői:
Bátori, Konarik 3-3, Bátori 3, Nagajev 2, Erdélyi

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Jadran Split (horvát)–A-Híd VasasPlaket 13–11 (2–4, 3–2, 4–4, 4–1)
A-Híd VasasPlaket–Steaua Bucuresti (román) 18–13 (4–4, 6–2, 4–4, 4–3)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK
A-Híd VasasPlaket–VK Sabac (szerb) 13–4 (5–3, 3–0, 1–0, 4–1)

C-CSOPORT (Kotor)
Genesys OSC–Primorac Kotor (montenegrói) 14–8 (5–1, 4–1, 2–0, 3–6)
Az OSC gólszerzői:
Angyal 4, Manhercz K., Salamon, Vigvári Vince 2-2, Burián, Bundschuch, Várnai, Csacsovszky E.