Férfi vízi ob I: az OSC 14 góllal nyert Miskolcon; győzött a BVSC

K. B., CS. M.K. B., CS. M.
2022.01.22. 19:39
Manhercz Krisztián öt gólt szerzett (Fotó: Török Attila, archív)
Az UVSE Hunguest Hotels hazai pályán 15–4-re kikapott a BVSC-Zuglótól szombaton, a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 16. fordulójában. Az OSC Újbuda 21–7-re nyert a Miskolc ellen, míg a Szeged 11–7-re győzte le a Szentest.

UVSE–BVSC

A vendégek az első negyedben háromgólos előnyre tettek szert (1–4), s a különbséget ennek több mint a duplájára növelték a félidőig (3–10). A harmadik felvonásban egy gólig jutott a hazai csapat, ezzel szemben a BVSC ötig, a záró etapban viszont egyetlen találat sem született, így a zuglóiak 15–4-es győzelemnek örülhettek. A vendégek legeredményesebb játékosa Gyárfás Tamás volt három góllal. A BVSC-Zugló továbbra is az ötödik helyen áll a bajnokságban, az UVSE pedig a tizenegyedik.

Szentes–Szeged

Kis túlzással már az első negyedben eldőlt a meccs: a vendégek háromgólos előnyt (1–4) szereztek. A második játékrészt is eggyel nyerte a Szeged, majd két döntetlen negyed következett. A tabella második felében tanyázó csapatok összecsapását végül 11–7-re nyerték meg a vendégek.

Miskolc–OSC Újbuda

Szorosan indult, kiütés lett a vége. Az első negyed után még csak 3–2-re vezetett az OSC, a következő három játékrészben azonban öttel, néggyel, majd ismét néggyel bizonyult jobbnak a miskolciaknál. A vendégeknél a válogatott Manhercz Krisztián öt gólig jutott. Az OSC Újbuda ezzel átvette a vezetést az ob I tabelláján.

PVSK-Mecsek Füszért–Debreceni VSE

Az első negyedet a vendégek nyerték meg egy góllal, a félidőre azonban egalizálni tudott a PVSK, amely a harmadik és a negyedik negyedben két, majd három góllal dobott többet ellenfelénél, így végül 14–9-re nyert.

Honvéd–Vasas

Óriási küzdelem. Az első negyed után 2–2-re álltak a felek, majd a Vasas egy góllal megnyerte a második játékrészt – utólag nézve ez volt a döntő tényező. A maradék két játékrészben négy-négy gólt dobtak a felek, a Honvédnak pedig lett volna lehetősége a hajrában az egyenlítésre, de végül 8–7-re kikapott az élmezőnyre tapadó vendégektől.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
16. FORDULÓ
UVSE-HUNGUEST HOTELS–BVSC-ZUGLÓ 4–15 (1–4, 2–6, 1–5, 0–0)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Kovács Cs. T., Debreceni
UVSE: Korom D. – Vámosi, Ekler Zs., Hegedűs Cs., Barics, Bencz, BELÉNYESI 2. Csere: Ionescu, Szentesi 1, Szirmai 1, Seeler, Turcsányi, Csapó Á. Edző: Vincze Balázs
BVSC: KARDOS G. – Szabó II Bence 1, Mészáros M., MÉSZÁROS CS. 2, Ágh, GYÁRFÁS T. 3, Csapó M 2. Csere: Batizi 2, Pásztor M. 1, KOVÁCS P. 2, Irmes P., Nagy M. 2. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Szabó II Bence (22. p.), Hegedűs Cs. (22. p.)
Vincze Balázs: – A mérkőzés előtt azt a célt tűztem ki, hogy ne kapjunk tizenöt gólnál többet. Ez előzetesen reálisnak tűnt, a harmadik negyedben már kevésbé, de végül sikerült elérnünk. Nyilván nem azért jelöltem meg a számot, mert úgyis lövünk majd tizenhatot, hiszen a BVSC más szinten mozog, mint mi. Az emberelőnyök megjátszása nem volt megfelelő, ebben előre kell lépnünk.
Kemény Kristóf: – Örülök, hogy végig magabiztosan vezetve tudtunk győzni, könnyebb a jó kezdés után játszani, mint amikor belelkesedik az ellenfél és csak a harmadik-negyedik negyedben tudunk dönteni. Az idén három mérkőzést játszottunk, fokozatosan egyre jobban vízilabdázunk, bízom benne, hogy a tendencia a jövő heti, Vasas elleni hazai rangadónkon is folytatódik.

BUDAPESTI HONVÉD SE–A-HÍD VASASPLAKET 7–8 (2–2, 1–2, 2–2, 2–2)
Kőér utca, 200 néző. V: Csanádi, Vogel G.
HONVÉD: DECKER A. – Manhercz Á., Hessels B., Kiss B. 1, FEJŐS 1, Hosnyánszky, KEVI 3. Csere: Simon H., Decker Á. 1, Molnár G., Sugár 1, Sólyom, Gregor. Edző: Szivós Márton
VASAS: B. MITROVICS – BÁTORI 2, ERDÉLYI 2, RANDJELOVICS 2, Mezei, Sedlmayer 1, Vadovics V. 1. Csere: Drasko Brguljan, Bedő, Simon R., Szatmári. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 5/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Simon R. (28. p.), Vadovics V. (32. p.)
Piros lap: Szivós Márton (32. p.)
Szivós Márton: – Örülök, hogy a csapatom egy ilyen erős ellenfél ellen is jól játszott, rangadót csináltunk a mérkőzésből. Büszke vagyok a fiúkra, az idény egyik legjobb játékát nyújtották, de sajnos ezért nem járt pont. Ilyen meccseket kell játszanunk, hogy még több rutinunk legyen.
Szlobodan Nikics: – Kiegyenlített és kifejezetten jó találkozót játszottunk, a védekezésünk nagyon jól működött, a támadójátékunk ugyanakkor akadozott. Az utóbbi két hétben nagyon jól edzettek a srácok, remélem, hogy jövő vasárnap, a BVSC elleni rangadón még jobbak leszünk.

PANNERGY-MISKOLCI VLC–GENESYS OSC ÚJBUDA 7–21 (2–3, 2–7, 1–5, 2–6)
Miskolc, 100 néző. V: Zelki, Tordai
MISKOLC: Moravcsik – Várkonyi Á. 1, Biros B., Séllei-Rauscher, Seman, Krasznai 1, Vismeg Zs. 1. Csere: Csiszár B. (kapus), Tőzsér 2, Tanczer, Böröczky 1, Nagy N. I. 1. Edző: Vidumanszky László
OSC: Lévai – MANHERCZ K. 5, Salamon F., Várnai, TÓTH M. 3, Csacsovszky E. 1, BURIÁN 4. Csere: Dévai (kapus) 1, Vigvári Vince 2, Bundschuh, Sziládi 2, DALA D. 3, Aranyi M., Hegedűs Z. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 7/3
Gól – kettős emberelőnyből: 2/2, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Salamon F. (22. p.), Várnai (26. p.), Bundschuh (27. p.)
Vidumanszky László: – Természetesen nem ilyen eredményre számítottunk, ez a huszonegyes szám esetleg kártyajátékban jelenthet jót. Ellenfelünk rendkívül komolyan vette a mérkőzést, valóságos iskolajátékkal állt elő. Nekünk tanulni kell a történtekből, tudomásul kell venni, hogy ezt a szakmát akarat, fegyelem és alázat nélkül nem lehet művelni.
Varga Dániel: – Elégedett vagyok, jól játszottunk, sok gólt lőttünk. Persze majd csak a keddi Bajnokok Ligája-mérkőzésen derül ki, hogy mindez mennyit ér. Ezúttal többen is kiugróan jó teljesítménnyel rukkoltak ki, ez jót tehet az önbizalmuknak. Napok óta nem játszottunk meccset, a mostani felkészülésnek mindenképpen jó volt.

METALCOM-SZENTES–SZEGEDI VE 7–11 (1–4, 3–4, 1–1, 2–2)
Szentes, 200 néző. V: Rubos K., ifj. Kenéz Gy.
SZENTES: Meixner – Kókai T., Lajkó 1, Chilkó, GARANCSY 2, HEGEDŰS B. 2, Pellei F. Csere: KOVÁCS K. (kapus), Mátyók, Soleimanipak 1, Bozó, Hornyák O. 1, Kürti-Szabó, Takács J. Edző: Pellei Csaba
SZEGED: GYAPJAS B. – BÓBIS B. 4, Kürti 2, Horváth Zs., Sánta, Hajdu A., LAKATOS S. 3. Csere: Kardos A., Tóth Gy., Pörge 2, Baj, Leinweber, Vékony. Edző: Kiss Csaba
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Hegedűs B. (26. p.), Kókai T. (31. p.)
Pellei Csaba: – A Szeged teljesen megérdemelten nyert, mert többször kinyílt a védekezésünk, ráadásul öt átlövésgólt ajándékoztunk ellenfelünknek. Hátul továbbra sem vagyunk stabilak, amin sürgősen változtatnunk kell, mert ez a teljesítmény kevés lesz riválisainkkal szemben.
Kiss Csaba: – Boldog vagyok, mert Szentesen sosem könnyű nyerni, ezúttal sikerült, köszönhetően a remek kapusteljesítményünknek, valamint annak, hogy támadásban végre működtek azok az elemek, amiket edzéseken gyakoroltunk.

PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRTDEBRECENI VSE-MASTER GOOD 14–9 (3–4, 2–1, 4–2, 5–2)
Pécs, 200
néző. V: Kovács S., Binder
PÉCS: Józsa – KERESZTÚRI 3, GÁL D. 3, REISZ 2, CSACSOVSZKY A 3, Kolozsi 1, Csorba T. 1. Csere: Gelencsér M. (kapus), Gaszt 1, Kókai Sz., Némethy, Oltean, Lihotzky, Almási. Edző: Török Viktor
DEBRECEN: Kósik – MACSI M. 2, Macsi P. 1, FÜLÖP B. 4, Vismeg B., Somlai T., Smitula. Csere: Török B. 1, Stefanidesz, Bodoróczki, Korbán 1, Takács K., Kis F. Edző: Süveges Máté
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Takács K. (18. p.), Somlai T. (28. p.)
Török Viktor: – Kemény kis meccs kerekedett a találkozóból. Jól kezdtek a vendégek, a félidőig ki-ki összecsapást láthattak a nézők, utána azonban a magunk javára tudtuk fordítani a küzdelmet.
Süveges Máté: – Az emberelőnyös és emberhátrányos helyzetek miatt kaptunk ki, hiányoztak azok a blokkok, amelyekkel szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést.