Férfi vízi: a horvátok arannyal, a mieink ezüsttel zárták a BENU-kupát

V. J.V. J.
2021.07.04. 14:17
A magyar férfi vízilabda-válogatott 11–11-es döntetlent játszott Spanyolországgal a margitszigeti BENU-kupa 3., záró fordulójában, ezzel megszerezve a torna második helyét az élen végző, a mai nap Oroszországot 21–11-re legyűrő Horvátország mögött.
Drámai csatában döntetlen született (Fotó: Árvai Károly)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Drámai csatában döntetlen született (Fotó: Árvai Károly) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A BENU-kupa utolsó napja Horvátország és Oroszország összecsapásával kezdődött, amelyen déli szomszédaink 21–11-es sikert arattak. Sikerüknek köszönhetően behozhatatlan előnyre tettek szert a tabellán a mieinkkel szemben, így megnyerték a tornát – az oroszok pedig utolsóként zártak.

Az aranyéremről szóló csatát követően a mieink az ezüstért ugrottak medencébe a spanyolok ellen. A mérkőzésen elsőnek a magyar csapat szerzett vezetést Hárai Balázs révén, de az első negyedet az állást megfordító spanyolok nyerték.

A második játékrészben szerzett négy magyar gól nagyon kellett ahhoz, hogy a mieink tartsák a lépést a vendégekkel, akik a harmadik negyedet is megnyerték: az utolsó nyolc percre így 7–7-es állánál szálltak harcba a csapatok.

A véghajrá spanyol vezetéssel indult, majd Pásztor Mátyás emberelőnyből egyenlített, és innentől kezdve felváltva lőtték a gólokat a csapatok. A találkozó utolsó találatát Vámos Márton szerezte (11–11). A döntetlennel Magyarország jobb gólkülönbségének köszönhetően maradt a spanyolok előtt a második helyen.

VÍZILABDA
BENU-KUPA, FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Margitsziget)
3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 11–11 (1–2, 4–2, 2–3, 4–4)
Budapest, Hajós uszoda, 2300 néző. V:Peris (horvát), Galkin (orosz).
MAGYARORSZÁG:NAGY V. – Manhercz K.1,Varga Dénes2,VÁMOS2,HÁRAI1,Erdélyi1,Jansik Sz.Csere:Angyal, Mezei, Zalánki1,Hosnyánszky1,Pásztor2.Szövetségi kapitány:Märcz Tamás
SPANYOLORSZÁG:LÓPEZ PINEDO – Famera, PERRONE2,Munarríz1,Del Toro, F. Fernández1,Larumbe1.Csere:Bustos1,Tahull1,Mallarach, GRANADOS4,Sanahuja.Szövetségi kapitány:David Martín
Gól –emberelőnyből:9/5, ill. 7/4.Gól – kettős emberelőnyből:1/0, ill. 2/1.Gól – ötméteresből:
2/1, ill. 2/2.Kipontozódott:Sanahuja (22. p.), Bustos (29. p.).A másik mérkőzésen:Horvátország–Oroszország 21–11
Märcz Tamás:– Meccsről meccsre éreztem a fejlődést, ez volt a legjobb mérkőzésünk a Benu-kupán, védekezésben is szépen javultak a statisztikai mutatóink. Taktikailag a spanyolok ellen volt a legnehezebb dolgunk, hiszen nagyon gyorsak, jól felkészültek, és mindig a napi forma dönt arról a két csapat között, hogy el tud-e dőlni a mérkőzés valamelyik irányba – az utóbbi időben nem szokott.
David Martín:– Kitűnő gyakorlási lehetőség volt ez a mérkőzés az olimpia előtt mindkét csapatnak. A magyar válogatott nagyon erős, esélyes az olimpiai győzelemre is, ha a magyarok ellen játszunk, mindig jól szórakozik a közönség. Budapesten mindig hitetlen élmény vízilabdázni, örülök annak is, hogy itt lehettünk, és annak is, amit ezen a mérkőzésen láttam a csapatomtól.

Horvátország–Oroszország 21–11 (4–4, 4–2, 6–2, 7–3)
Gólszerző:
Macan 2, Fatovic, Loncar 3, Bukic 2, Vukicevic 4, Milos, Lozina, Obradovic 3, Benic 2, ill. Kiszelev 3, E. Vasziljev, Sztepanov, Merkulov, I. Vasziljev 2, Bicskov 2, Sepelev 1

A végeredmény: 1. Horvátország 9 (48–33), 2. MAGYARORSZÁG 4 (41–38), 3. Spanyolország 4 (37–37), 4. Oroszország 0 (36–54)