Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.10.26 20:19 Frissítve: 2011.05.31 00:04

Jól kezdte a LEN-kupa szereplését a Gerendás György csapata

A harmadik negyedben mutatott nagyszerű játékának köszönhetően hétgólos sikert aratott a Brendon-UPC-ZF-Eger férfi vízilabdacsapata a LEN-kupa 2. selejtezőkörének első fordulójában. Kovács Gábor a mérkőzés ezen szakaszában három gólt dobott a Lodznak.

Gerendás György a záró negyedben mutatott gyenge játék ellenére örülhetett
NS-archív
Jól kezdett Gerendás György csapata lengyel ellenfele ellen, hiszen az első negyedben a magyar együttesből Biros, Matajsz és Kiss Csaba is eredményes volt, míg az ellenfélből csupán Vankevich talált az egri hálóba.

A második felvonásban aztán felzárkózott a lódzi gárda, és ezt a nyolc percet már kihozták döntetlenre, mert igaz a magyar bajnoki bronzérmes csapatból Hegedüs és Binder is eredményes volt, azonban Rozycki és Leszek is betalált Szécsi kapujába, így a hosszabb pihenőre kétgólos előnnyel vonulhatott a magyar együttes.

A harmadik negyedben aztán kijött a két csapat közti különbség. Az Eger a mérkőzés ezen szakaszában nyolc gólt szerzett és mindössze kettőt kapott. A támadásokban főszerepet vállalt a mindössze tizennyolc esztendős Kovács Gábor, aki ebben a nyolc percben háromszor is betalált a lengyelek kapujába.

Az utolsó felvonásban aztánb visszavett a hazai csapat amely az eredmény alakulásán is meglátszott, ugyanis a két dobott gól mellett hármat kapott a Gerendás-gárda.

Ennek ellenére a magyar együttes így is hét góllal verte a lengyel csapatot, és jól kezdte a LEN-kupa 2. selejtezőkörét

LEN-KUPA, 2. SELEJTEZŐKÖR, 1. FORDULÓ

BRENDON-UPC-ZF-EGER - LKTW LÓDZ (lengyel) 15–8 (3–1, 2–2, 8–2, 2–3)
Eger, 400 néző. V: Moliner (spanyol), Vassziliu (görög)
EGER: Szécsi – FELTHAM 1, Biros 1, Decker Á. 1, Matajsz 1, Kiss Cs. 2, Császár. Cs: VARGA II. ZS. 3., Binder 1, Hegedűs 2, Nyéki, KOVÁCS G. 3. Kis G. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
LÓDZ: YAZIERSKI – Michaski 1, Leszek 1, Vankevics, ROZYCKI 4, Scierwicki 1, Kulakov 1. Cs: Bar, Cichocki, Ulchurski. Edző: Edward Kujawa
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 3/2
Ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Leszek (21. p.)
Gerendás György: – Legalább volt egy jó negyedünk...
Edward Kujawa: – Fáraszató meccs volt, nekünk még sokat kell tanulni, hogy Eger szinten tudjunk pólózni, Örülök Rozycki jó játékának.
A csoport másik mérkőzésén: Savona (olasz)–SSV Esslingen (német) 18–10 (4–1, 4–3, 5–3, 5–3)
1. Savona 1 1 18–10 3
2. EGER 1 1 15–8 3
3. Lódz 1 1 8–15 0
4. Esslingen 1 1 10–18 0
2022.11.29 23:54:35

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Csapó Dudi érett felnőttként futballban, teniszben, politikában, bármiben képes volt zavarba ejtő módon megközelíteni témákat, látványos, új magyarázattal, ötlettel, és mindehhez sztentori hangján olyan kedélyesen előadott, mégis határozott érvrendszerrel szolgált, hogy az ember csupán biccentett: végül is, miért ne?

2022.11.07 00:04:20

NS-VÉLEMÉNY. A negyedik negyedben gyalázatos volt a bíráskodás.

2022.11.07 00:09:42

ALAPVONAL. Amelyhez hozzátartozik – persze most már könnyű a fülbesúgás –, hogy a sportágban nem igazán pártolták az elnök vezetési módszerét, a pénzügyi helyzet még az elnökségi tagok előtt sem volt teljesen tiszta, átlátható – ahogy összefoglalták, persze már Vári lemondása után.

2022.11.06 14:03:30

Gurisatti az utolsó másodpercben mentette szétlövésre a finálét, aztán a 20. (!) ötöst ő rontotta el...