Vizes vb: Hosszú volt a leggyorsabb, de visszalép a 100 háttól

2015.08.03. 09:12
Hosszú Katinka országos csúccsal hangolt, délután 200 vegyesen favoritként rajtol (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Hosszú Katinka országos csúccsal, 58.78-as idővel nyerte meg az 5. előfutamot női 100 méter háton a kazanyi vizes világbajnokságot, ám a középdöntőben a feszített menetrend miatt már nem indul.

A délutáni programban bő fél órán belül van a 100 hát középdöntője, és a 200 vegyes fináléja, melyben Hosszú Katinka az aranyéremért száll harcba – így a 200 vegyes érdekében „dobni” kell az igen jó időeredmény ellenére.

„Nagyon örülök, hogy sikerült megdöntenem az országos csúcsot, így még könnyebb szívvel veszek búcsút ettől a számtól, mert hogy visszalépek. Ezt így terveztük, hiszen délután a 200 vegyesen semmi sem veszélyeztetheti a jó úszást. Picit fáj a szívem, pláne, hogy első helyről lépek vissza, de ennek most így kell történnie” – idézi a Magyar Úszószövetség hivatalos Facebook-oldala Hosszú Katinkát.

Az edző-férj Shane Tusup rövid indoklása: „Ragaszkodunk a tervhez - aminek vannak picit fájdalmasabb részei, mint ez a mostani, de a céljaink eléréséhez szükség van ilyen döntésekre is.”

A számban Hosszú önmaga tavaly szeptemberben, Szingapúrban felállított 59.36 másodperces idejét adta át a múltnak.

Férfi 100 háton Balog Gábor hiába nyerte meg előfutamát, nem jutott tovább – 54.65-ös ideje a 23. helyre rangsorolta. Szintén kiesett női 100 mellen Sztankovics Anna, aki a 32. helyre került az előfutamokban, ideje 1:09.34. Bernek Péter sem ment tovább férfi 200 gyorson, 1:49.25-ös idővel futamában a 9., összesítésben pedig a 34. lett.

A női 1500 gyors előfutamában Kapás Boglárka nem kezdett be, az első négy hosszon még csak a hetedik helyen haladt, majd 400 méterig a hatodik volt. Ekkor feljebb kapcsolt kicsit és 800-ig a negyedik volt a harmadik futamban, majd innentől kezdve magabiztosan tartotta a harmadik helyét egészen a célig. Kapás 16:06.25-tel ért be, ezzel pedig összességében a hatodik idővel jutott a döntőbe.

A legjobban az amerikai Katie Ledecky selejtezett, aki az elejétől fogva az élre állt, és folyamatosan a világcsúccsal versenyzett, sőt a végén meg is döntötte azt, így innentől 15:27.71 az új rekord.

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT ITT OLVASHATJA A VIZES VB HÉTFŐI VERSENYNAPJÁRÓL!