Totális csőd! Esélyünk sem volt az amerikaiak ellen

2015.08.01. 17:36
A magyar játékosok nem tudtak mit kezdeni az amerikaiakkal (Fotó: MTI)
A magyar női vízilabda-válogatott nem került a legjobb nyolc közé a kazanyi vizes vb-n, miután a negyeddöntőbe jutásért 12–7-re kikapott az olimpiai bajnok Egyesült Államoktól. Az eredmény kicsit még hízelgő is számunkra, ugyanis az utolsó negyedben, 11–3 után már nem erőltették meg túlzottan magukat az amerikaiak. A mieink Kanada ellen folytatják az alsó ágon.

Az „özönvízben” elkezdődő mérkőzésen alaposan beragadt a magyar csapat, támadásban eleinte még helyzetekig sem sikerült eljutni, miközben Mathewsonék a második percben már két gólnál jártak.

KEVÉS VOLT A LÖVÉS
„Ha kétszer annyi kapura lövése van az ellenfélnek, sosem nyerünk. Nem tudtunk kialakítani tiszta lövőhelyzeteket. De mindenki odarakta magát, ennyi volt bennünk. Fejlődnünk kell, mert ez édeskevés lesz” – mondta Keszthelyi Rita a találkozó után az M4-nek.

Hogy mennyire nem a mi meccsünk volt ez a mai, azt jól jelzi, hogy nekünk ez a félidő utolsó másodperceiben jött össze... Pedig az első negyed végén még nem is nézett ki olyan rosszul a helyzet, hiszen 3–1-es hátrányban támadhattunk a szépítésért, de az egész mérkőzésen nagyon nehezen kerültünk lövőhelyzetbe, és akkor is inkább a kapufát találtuk el, sem mint a kaput.

Fattalék pedig nagyon belelendültek, futószalagon termelték a gólokat, a 14. percben már hétnél jártak az amerikaiak (7–1).

A nagyszünetben sem sikerült megtalálni az ellenszert sem az ellenfél védekezésére, sem a Fattal, Steffens, Matthewson hármasra, amely a 21. percben már tízszer csapott le (10–2).

EZ A KAPITÁNY VERESÉGE
„Az amerikaiak ennyivel erősebbek voltak. Abszolút ránk erőltették az akaratukat. Nem tudtunk mit kezdeni a szoros emberfogásukkal, az elején kifejezetten rossz döntéseket hoztunk. Ez nem a játékosok veresége, hanem a kapitányé. Még van meccsünk ezen a vébén, aztán meglátjuk, hogy mit hoz a jövő” – mondta Merész András szövetségi kapitány.

A teljesen eldőlt meccs utolsó negyedére 11–3-as hátrányban érkezett meg a magyar válogatott, amely mindent elkövetett azért, hogy legalább a vége kevésbé csúf legyen, és Keszthelyiék egy 4–0-s sorozattal 11–7-re fel is zárkóztak az ekkor azért már kisebb elánnal küzdő amerikaiakra, akik végül azért szereztek még egy gólt (12–7).

Az olimpiai bajnok így simán jutott a nyolc közé, a negyeddöntőben a címvédő spanyolokkal meccsel, a mieink pedig a 9–12. helyért folytatják, Kanada ellen.

VIZES VB,KAZANY

NŐI VÍZILABDA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 12–7 (3–1, 4–1, 4–1, 1–4)
Kazany, 780 néző. Vezette: Wengenroth (svájci), Flahive (ausztrál)
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Johnson – FATTAL 4, MATHEWSON 3, STEFFENS 3, Craig, Seidemann 1, Neushul. Csere: Fisher, Williams, Musselman, Gilchrist, Grossman 1
MAGYARORSZÁG:
Gangl – Illés A., KESZTHELYI 3, Czigány D. 2, Tóth I., Szücs G., Takács O. Csere: Bolonyai (kapus), Menczinger K. 1, Bujka, Kisteleki D., Antal 1, Garda
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 6/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
ADAM KRIKORIAN,
az amerikai válogatott szövetségi kapitánya: – Bevallom, ennyire magabiztos győzelemre én sem számítottam. Viszont remekül játszottunk, nagyon jó volt a védekezésünk, és erre építve tudtunk támadni. Megtaláltuk, hol vannak a magyarok gyenge pontjai, s éltünk a lehetőséggel.
MERÉSZ ANDRÁS, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Két és fél, három negyeden keresztül az történt, amit az amerikaiak akartak, és igazából a negyedikben is. Végigjátszották a támadásaikat, kaptak egy pár gólt, de már nem érdekelte őket, tizenegy háromnál engem sem érdekelt volna. Érvényesült a fizikai fölényük, főleg a szoros emberfogásban. Ez ellen próbáltunk mozgékony zónát játszani, ami hol működött, hol nem, hol átlőtték, hol nem. Kapust cseréltünk, zónát váltottunk, majd szorosat fogtunk, bár az nem a mi stílusunk, még ha ez is ment a legjobban, mivel a játékvezetői felfogás ezt díjazta. Ha végig szoros emberfogással védekezünk, pont ugyanennyi lett volna az eredmény.

– Mit kellett volna másként tenni?
Például megverni a kínaiakat. Még mindig azt mondom, hogy a kínaiak elleni vereség sodort minket erre az ágra, azt meg nem lehet tudni, hogy ha az olaszok jönnek az amerikaiak helyett, akkor mi lett volna az eredmény. Mindegy, ezzel nem lehet foglalkozni, magunkkal kell foglalkozni, mi pedig kikaptunk a csoportban két nyerhető meccsen. Ezt elcsesztük. Már Kína ellen.

Kína–Brazília 10–8
Görögország–Kanada 8–5
Hollandia–Kazahsztán 21–1

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA – ÁGRAJZ SZERINT (augusztus 3.)

Amerikai időkérés.
31. Szép bejátszás centerbe, de Johnson kiúszva megszerzi.
30. Kontra az amerikaiaknál.
30.
Az előny letelte előtt Menczinger távolról, középről kilövi a bal felsőt. 11–6
29.
Legalább a negyedik negyedben még nem kaptunk gólt, időt kértünk.
29.
Újabb kemény védekezés a centeren.
28.
Gardát kiszórják, de Fattal most először ront, a kapufa véd.
28. Czigány
szépen pattint a rövid felsőbe. 11–5
27. Czigány ziccerben, hárman vetik rá magukat, nincs ítélet.
26.
Bejátszás centerbe, de nincs sípszó.
26.
Megszerezzük, de egyből el is adjuk a labdát, Bolonyai viszont véd. Másodszor a meccsen.
25. Keszhelyi
a rövid felsőbe pattint. 11–4
25.
Elhozzuk, majd gyorsan előnybe is kerülünk.

3. NEGYED

24.
Szabálytalan lövés és amúgy is fölé, de Takács sem tud lőni. Véget ért a negyed.
24. Amerikai blokk és időkérés.
23.
Takács labdaszerzése helyett kiállítás, elsőre a kapufa hárít, de Seidemann egyből pöciz. 11–3
23. Czigány
pattintott távolija gyönyörűen beakad. 10–3
22.
Jó védekezés hátul, Kisteleki azonban hiába úszik meg.
22.
Kisteleki ejtését lehúzza Johnson.
21.
Kistelekit kiállítják, Fattal pedig visszaveszi a vezetést. Mármint Steffensszel és Mathewsonnal szemben. Köztük 4–3–3, egyébként 10–2
21. Pattintott kapufa. Kár, hogy nem arra megy a játék, hogy azt ki találja el többször.
20. Újabb magyar kapufa, de ezúttal legalább nincs válaszgól.
19. Steffens
is megszerzi a harmadik gólját, a jobb felsőbe lő. 9–2
19.
Emberelőnybe kerülünk, de Antal próbálkozását a kapufa védi.
18.
Keszthelyi sem tud újabb magyar gólt szerezni, Mathewson viszont most kilövi balról a jobb felsőt. 8–2
17. A blokkról visszakerül az amerikaiakhoz, de Bolonyai véd a kapufa segítségével.
17. Kontra elöl.
17.
Most mi hozzuk el a labdát.

2. NEGYED

16. Véget ért az első félidő.
16.
Labdaszerzés, távoli magyar lövés, de blokk.
16. Keszthelyi
szépen húzza át magát a védőjén, majd a bal alsóba lő. 7–2
15.
Antal lövését a kapufa védi, a nagy kavarodásban pedig végül az amerikaiaké a labda. Mondjuk nem sokáig.
15.
Fattalt kiküldik, a harmadik magyar előny.
14. A harmadik, kaput eltaláló magyar lövésből a másodikat védi Johnson.
14.
Nagyon betömörülünk, hasztalanul, Steffens a léc alá bombáz. 7–1
14.
Kontra, Keszthelyit még ki is állítják. Amerikai időkérés.
Jön Bolonyai a kapuba. Ganglnak nem ment, kilenc lövésből csak hármat hárított.
13. Mathewson
balról a bal felsőbe. 6–1
13. A magyar előny letelte végén Takács lövését a lécre tolja Johnson.
12. Fattal
nem tud hibázni, most jobbról a hosszú alsóba lő, Gangl kezéről csúszik be a labda. 5–1
12. A védekezés működni látszik, a háló tetején landol a labda, de támadásban semmi sem megy.
11. Antal belül is volt, Johnson is védett.
10. Nem tudjuk bejátszani a labdát, erőszakos amerikai labdaszerzés. Cserébe a kapufa kisegít minket hátul.
10. Fattal
távoli lökete a kapu bal oldalába pattan. 4–1
9. Johnson is hárít.
9.
Gardát kiállítják, de Gangl véd.
9.
Ezt a negyedet is az amerikaiak kezdhetik el.

1. NEGYED

8. Véget ért az első negyed.
8.
Antal ejt a végén, de kevéssel a bal felső mellé.
8.
Időt kérünk a negyed utolsó támadása előtt.
8.
Gangl védése után a labda talán átcsúszik a képzeletbeli gólvonalon, de ezúttal nem ítélnek gólt.
8.
Időkérés után jöhetnek az amerikaiak.
7. Gangl a kapujából kiúszva labdát szerez, majd újabb kontra ellenünk. Johnson nem kispályás, saját kapuja előteréből tüzel, de nem találja el a magyar kaput. Szücsöt könnyedén blokkolják az amerikaiak.
6.
Előnybe kerülünk, de lőni sem tudunk. Sebaj, Antal egyenlő létszámnál hatalmas erővel a léc alá zúdít. 3–1
6. Steffens
lövése átcsorog a képzeletbeli gólvonalon, nagy kár érte. 3–0
5.
Seidemann lövését blokkoljuk, Kisteleki pedig nagy helyzetben nem tud lőni végül.
5.
Gangl védi Mathewson löketét, marad a labda náluk.
4.
Johnson messze kint a kapujából, ám Keszthelyi ejtése nagyon gyenge.
4. Nálunk is jó a védekezés középen, de fújnak egy kontrát cserébe.
3.
Keményen védekeznek Bujkával szemben, így nem jó a bejátszás centerbe.
2.
Újabb gyorsan véget érő magyar támadás, Szücsöt kiállítják, és bár elsőre még a kapufa véd, Mathewson óriási gólt vág a jobb felsőbe. 2–0
2.
Gyors megúszás, Fattal pedig Gangl hóna alatt a kapuba csúsztat. 1–0
1.
Lejár a támadóidő, egy távoli ejtés, a kapu fölé.
1.
Az amerikaiak hozzák el először a labdát.
Trópusi esőben kezdődik a mérkőzés.
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi az Egyesült Államok–Magyarország mérkőzés a nyolc közé jutásért.

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott előbb Kínától, majd Oroszországtól szenvedett vereséget úgy, hogy az utolsó negyedben még vezetett. A franciák ellen már megtört a jég, végig nagy tempót diktálva 18–3-ra nyert a Merész-csapat.

„Sikerült végig pörögni, ezt kértük a játékosoktól, hogy nagy iramú meccset játsszanak. Nem azért, hogy a franciákat jól megverjük – ami azért sikerült –, hanem mert szombaton már az amerikaiakkal mérkőzünk, és egy könnyen vett, belepunnyadós találkozóval nem lehet arra a meccsre készülni. Borzasztó nehéz lett volna újra felpörögni, így ezzel most nem lett gond” – mondta a franciák elleni győzelem után Merész András szövetségi kapitány.