Vizes vb: a görögök ellen játszanak a mieink, ha nyernek

K. B.K. B.
2022.06.29. 14:22
Görögország az első elődöntős a férfiak között (Fotó: FINA)
Amennyiben a szerda este 21 órakor kezdődő negyeddöntőben Magyarország legyőzi az olaszokat, akkor az aranycsatába jutásért Görögország ellen ugorhat medencébe, amely a nyolc között az Egyesült Államok ellen ért el magabiztos, 16–11-es sikert.

Kiegyenlítetten kezdődött a mérkőzés: noha a görögök két góllal megléptek a nyitó játékrészben (3–1), a félidőig egyenlítettek az amerikaiak (7–7). A harmadik felvonásban aztán Görögország teljesen átvette az irányítást, olyannyira, hogy egyelten gólt sem kapott az etapban, hármat viszont dobott, tehát 10–7-es vezetéssel fordulhatott az utolsó negyedre, amely egyébként gólban meglehetősen gazdag volt (6–4), és végül 16–11-es görög siker született.

Görögország a szerda este 21 órakor kezdődő Magyarország–Olaszország negyeddöntő győztesével találkozik a július 1-jén, tehát most pénteken esedékes elődöntőben.