Vizes vb: Vargáékra az olaszok vagy az ausztrálok várnak

2022.06.25. 21:42
A fehér sapkában játszó olaszok az utolsó negyedben kapott négy góllal bukták el a meccset és a csoportelsőséget a spanyolokkal szemben (Fotó: MTI/Vasvári Tamás)
A vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján az olimpiai bajnok szerb válogatott 22–3-as győzelemmel fejezte be a csoportkört Kazahsztán ellen, így hibátlan mérleggel jutott be a negyeddöntőbe. A B-csoportban a horvátok 21 gólt szerezve verték meg Japánt, a C-ben a spanyolok felülmúlták az olaszokat a rangadón, amivel megnyerték a csoportot is.

A B-csoportban a horvátok 21 gólt szerezve verték meg Japánt, de mivel 13-at kaptak is, ez kevés volt nekik a csoportelsőséghez, ugyanis a németeket 16–8-ra megverő görögök végeztek az élen jobb gólkülönbségük révén.

A C-csoportban az olimpiai negyedik spanyolok rangadót vívtak az olaszokkal Sopronban, és remek hajrával, 4–0-ra megnyert utolsó negyeddel győztek 14–12-re. Így a spanyolok végeztek az első helyen a csoportban, és biztos negyeddöntősök, a második helyezett olaszok és a harmadikként záró dél-afrikaiak a negyeddöntőbe kerülésért játszanak hétfőn. Ebben a csoportban Kanada koronavírusos megbetegedések miatt visszalépett.

A D-csoportban a szerb válogatott kiütéses, 22–3-as győzelmet aratott a kazah csapat fölött Szegeden. A szerbek ezzel százszázalékos teljesítménnyel nyerték meg csoportjukat, és jutottak be egyenes ágon a szerdai negyeddöntőbe. A 2. helyen az Ausztráliát legyőző Egyesült Államok végzett.

A mieink csoportjában Montenegró 15 góllal kiütötte Brazíliát, és ezzel második, miután a magyar válogatott érvényesítette a papírformát Grúzia ellen és megnyerte a csoportot. Varga Dénesék a csoportelsőség révén a negyeddöntőben az olasz–ausztrál meccs győztesével találkoznak, és így biztossá válik, hogy az olimpiai bajnok szerbekkel külön ágra kerülnek – viszont az elődöntőben (ha eljutunk odáig), jöhetnek akár a görögök is, akiktől tavaly az olimpia elődöntőjében kikaptunk.

VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG,FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
Montenegró–Brazília 20–5
(4–0, 6–2, 7–0, 3–3)
Magyarország–Grúzia 18–14 (3–3, 7–3, 4–5, 4–3)
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Montenegró 4, 3. Grúzia 2, 4. Brazília 0

B-csoport (Debrecen)
Horvátország–Japán 21–13
(4–3, 3–6, 7–2, 7–2)
Görögország–Németország 16–8 (4–1, 5–1, 4–2, 3–4)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 5 pont (42–23), 2. Horvátország 5 (42–30), 3. Japán 2, 4. Németország 0