Program
nemzetisport.hu

22:442 órája

Vb 2022: svájci gól 68 év után, Ramos Klose nyomdokain

Mint arról beszámoltunk, a katari labdarúgó-világbajnokság utolsó nyolcaddöntőjében Portugália 6–1-re legyőzte Svájcot, amely 68 év, az 1954-es torna után szerzett ismét gólt a kieséses szakaszban, s az ibériaiaknál Pepe és Goncalo Ramos is helyet kért magának a vb históriás könyvébe. A meccs legérdekesebb statisztikáiból válogattunk.

22:363 órája

Vb 2022: Santos elárulta, miért nem kezdett Cristiano Ronaldo

Mint ismert, Portugália 6–1-re kiütötte Svájcot a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében, így bejutott a legjobb nyolc közé. A portugálok szövetségi kapitánya, Fernando Santos elárulta, miért nem kezdett a csapat ötszörös aranylabdás klasszisa, Cristiano Ronaldo.

Vb 2022: nem nyűgözték le Van Gaalt a brazilok

Brazília 4–1-re győzte le Dél-Koreát és továbbjutott a katari labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, ahol Horvátország lesz az ellenfele. A kanárik játékát sokan dicsérték, de Louis van Gaal, a holland válogatott szövetségi kapitánya ellentmondott a többség véleményének.

13:2512 órája

Videó: így verte át Neymar a bírót és két dél-koreait

Mint arról beszámoltunk, a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság második hétfői nyolcaddöntőjében Brazília 4–1-re nyert Dél-Korea ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A braziloktól szebbnél szebb megmozdulásokat láthattunk, Neymar például az első félidő közepén úgy vert át két dél-koreait, hogy közben az őt zavaró francia játékvezetőt is kicselezte.

12:5312 órája

12:331 napja

Vb 2022: megvan, miért kapott ki Argentína a szaúdiaktól?

A TyC Sports nevű argentin sportcsatorna tudni véli, miért szenvedett váratlan vereséget az argentin labdarúgó-válogatott első katari vb-csoportmeccsén Szaúd-Arábia ellen. Az elmített forrás szerint az állt a váratlan zakó hátterében, hogy Papu Gómez, Leandro Paredes és Rodrigo de Paul a mérkőzés előtt nem tudott megtenni egy kört a loszaíli stadion kezdőkörében, gumicukrokat majszolva.

12:191 napja

11:391 napja

10:381 napja

10:331 napja

Videó: elszakadt a cérna – Eto'o arcba térdelte az egyik szurkolót!

Az elmúlt órákban bejárta a közösségi oldalakat egy felvétel, melyen a Kameruni Labdarúgó-szövetség elnöke, az egykori klasszis Samuel Eto'o összetűzésbe került az egyik szurkolóval, amikor közös képeket készítettek vele. Az eset a Brazília–Dél-Korea (4–1) mérkőzés után történt a stadion előtt.

10:131 napja

10:101 napja

Vb 2022: A tánccal az örömünket fejeztük ki – Tite

Mint ismert, Brazília 4–1-re győzte le a dél-koreai válogatottat a katari labdarúgó-világbajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Tite, a brazilok szövetségi kapitánya beszélt az esetről, amikor ő is csatlakozott a játékosok táncához a selecao negyedik gólja után.

10:051 napja

09:591 napja

09:181 napja

08:491 napja

Vb 2022: celtices csapattársát vigasztalta a meccs után a horvát védő – videó

Mint arról beszámoltunk, Horvátország az 1–1-re végződő rendes játékidő és a hosszabbítás után tizenegyesekkel búcsúztatta Japánt a katari labdarúgó-világbajnokság hétfői nyolcaddöntőjében. A lefújás után a horvátok hátvédje, Josip Juranovic egy pillanatra otthagyta ünneplő csapattársait, hogy vigasztalja a japánok gólszerzőjét, Maeda Daizent – a két játékos klubszinten ugyanazt a csapatot, a skót Celtic Glasgowt erősíti.

07:261 napja

22:472 napja

22:222 napja

Vb 2022: a brazilok a pályán és a lelátón is üzentek Pelének – képek

A labdarúgás történetének egyetlen háromszoros világbajnoka, a 82 esztendős Pelé a kórházból szurkolt hazájának, Brazíliának a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A brazilok a lelátón és a pályán is üzentek minden idők egyik legjobbjának, ráadásul 4–1-re nyertek is Dél-Korea ellen.

22:202 napja

Vb 2022: Neymar beérte Pelét, aki azért még előtte van

Mint arról beszámoltunk, Brazília 4–1-re legyőzte Dél-Koreát a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében, s bejutott a legjobb nyolc közé. A találkozón Neymar csatlakozott Peléhez és Ronaldóhoz, ő lett a harmadik brazil, aki három különböző vb-n is gólt szerzett. A meccs további érdekesebb statisztikáiból válogatottunk.

22:092 napja

21:552 napja

21:492 napja

Brazília: Adriano elszökött vb-meccset nézni – 24 nap után válni is fog?

Adriano, a brazilok egykori válogatott játékosa pályafutása során is enyhén szólva megosztó személyiség volt, de a legfrissebb hírek róla teljesen felforgatták az internetet. A felesége mindössze 24 nap házasság után válhat el tőle, miután kiderült, hogy elszökött a barátaival nézni a világbajnokságot.