Vízilabda: a BVSC-s fiúk és az UVSE-s lányok aranyvasárnapja

2021.05.17. 19:10
Újabb érmeket osztottak a korosztályos vízilabda-bajnokságokban: vasárnap a BVSC-Zugló fiú gyermekcsapata és az UVSE leány serdülőegyüttese érdemelte ki az aranyat.

Vasárnap két bajnokot is avattak a korosztályos vízilabda-bajnokságokban. A BVSC-Zugló fiú gyermekcsapata a Népligetben, az UVSE leány serdülőegyüttese hazai medencében emelhette magasba a trófeát.

Bajnoki aranyat nyert a BVSC-Zugló fiú gyermekcsapata Forrás: bvscvizilabda.hu

Senki nem úszta meg szárazon a BVSC-Zugló fiú gyermekcsapatának bajnoki címét  •  Forrás: bvscvizilabda.hu

A fiú gyermekbajnokság nyolcas döntőjének az FTC uszodája adott otthont. A háromnapos népligeti megmérettetés fináléjába a házigazda zöld-fehérek és a BVSC-Zugló jutott.

A döntő eseménydúsan kezdődött, a felek felváltva rezegtették meg a hálót, mígnem az első negyed végére kétgólos előnyre tett szert a BVSC (5–3). A kék-sárgák a második negyed végén tudták még fokozni a tempójukat, Horváth Zsolt remekül védett a kapujukban, a harmadik felvonásban pedig először lett hét gól a különbség a két csapat között (12–5). Így mondhatni, a döntő hajrája nem bővelkedett izgalomban, az FTC az utolsó percben még kétszer betalálva kozmetikázta a végeredményt 14–9-re. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Balogh Botond lett, aki öt góllal segítette bajnoki címhez a Nagy Sándor irányította csapatát. A bronzmérkőzésen az UVSE 12–11-re győzte le a KSI-t.

Így örült a bajnoki trófeának az UVSE leány serdülőcsapata Fotó: Varga Jennifer/UVSE

Így örült a bajnoki trófeának az UVSE leány serdülőcsapata  •  Fotó: Varga Jennifer/UVSE

A lányok bajnokságait a fiúkétól eltérő rendszerben bonyolítják le. A serdülők között a középszakaszban első két helyen végzett gárda játszotta az oda-visszavágós bajnoki finálét. Ez ebben az évadban BVSC-Zugló–UVSE rangadókat jelentett. A párharcot szombaton a zuglóiak kezdték otthon a Szőnyi úton. A vendégcsapat semmit nem akart a véletlenre bízni: a lilák a felnőttegyüttesben is remeklő Aubéli Tekla és Szegedi Panni vezérletével szempillantás alatt négygólos előnybe kerültek (előbbi három, utóbbi egy gólt szerzett az első öt percben). A hazaiak számára az összecsapás onnantól kezdve a felzárkózásról szólt, és olyannyira hittek is benne, hogy a második negyed végén már csak egy gól volt a különbség az UVSE-re javára. A mérkőzés második felében azonban megint a vendégek akarata érvényesült, fokozatosan léptek el az ellenfelüktől, és végül 11–6-ra nyertek.

Ahogy szombaton 17, úgy vasárnap 19 másodperc kellett Aubélinek ahhoz, hogy gólt szerezzen. Ezt követően Baksa Borbála kétszer volt eredményes, így az UVSE 3–0 után összesítésben már nyolc góllal vezetett a Hajós uszodában. A lényegi kérdések eldőlni látszódtak, és bár akkor a döntőből még kicsivel több, mint három negyed volt hátra, semmi nem utalt arra, hogy az UVSE aranyérmét veszély fenyegeti. Nem is fenyegette. Áts Bertalan serdülőcsapata 12–6-ra nyert, így az UVSE – ahogyan eddig a felnőtt- és a gyermekkorosztályban is – bajnoki címet szerzett. Tette mindezt veretlenül. A leány serdülőbajnokság harmadik helyén a Dunaújváros zárt, amely a bronzpárharc során tíz gólig jutó Jonkl Csenge hathatós közreműködésével összesítésben 24–21-re győzte le az FTC-t.

FIÚ GYERMEKBAJNOKSÁG
DÖNTŐ
BVSC-Zugló–FTC-Telekom Waterpolo 14–9 (5–3, 5–2, 2–1, 2–3)
Gólszerzők:
Balogh B. 5, Tátrai 3, Bodóki 2, Doroszlai 1, Szőke 1, Szabó D. 1, Simon B. 1, ill. Simon S. 3, Deák 2, Tóth A. 1, Regős 1, Zeman 1, Losó 1
A 3. HELYÉRT
UVSE-Hunguest Hotels–KSI SE 12–11

A nyolcas döntő végeredménye:
1. BVSC-Zugló, 2. FTC, 3. UVSE, 4. KSI, 5. Vasas, 6. PSN Zrt., 7. Szolnoki Dózsa, 8. OSC Újbuda
A BVSC-Zugló 2020/21-es bajnok gyermekcsapata:
Bakulya Bence, Balogh Botond, Bodóki Ádám, Dobi Dénes, Doroszlai Zalán, Horváth Zsolt, Imre Barnabás Bánk, Kiss Bence, Ladányi Levente, Mohos Zsigmond, Pelle Tamás, Rajna János, Simon Balázs, Szabó Dániel László, Szabó Patrik, Szőke Márton, Tátrai Tamás Roland
LEÁNY SERDÜLŐBAJNOKSÁG
DÖNTŐ
1.mérkőzés

BVSC-Zugló–UVSE-Hunguest Hotels 6-11 (1–5, 3–0, 1–2, 1–4)
Gólszerzők:Batizi 2, Fekete 1, Hnatyszyn 1 Bereczki 1, Hegedűs 1, ill. Aubéli 4, Szegedi 2, Mácsai 2, Irmes 1, Hajdú 1, Golopecza 1
2.mérkőzés
UVSE-Hunguest Hotels–BVSC-Zugló 12–6 (3–1, 3–2, 4–1, 2–2)
Gólszerzők:Baksa 3, Aubéli 2, Mácsai 2, Hajdú 2, Tóth R. 1, Irmes 1, Lendvay 1, ill. Fekete 2, Torkos 2, Bereczki 1, Kiss P. 1