Röpi: a Szeged és a Békéscsaba is odahaza lett U15-ös bajnok

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.05.23. 18:13
A házigazda Szeged öt játszmában verte a Dág csapatát az U15-ös fiú röplabda-bajnokság döntőjében, míg a lányok fináléjában szintén az otthon játszó együttes szerezte meg az aranyérmet ebben a korosztályban: a Békéscsaba három szettben győzte le a Vasast.

Már a finálé biztossá vált, hogy mindenképpen meglepetésbajnokot avatnak az U15-ös fiú röplabdázók országos döntőjében, mivel a hazai környezetben szereplő Szeged a Dággal csapott össze az aranyéremért.

A Szeged hazai pályán szerezte meg az U15-ös fiúbajnoki címet Fotó: Kocsis Alíz / Szegedi RSE

A Szeged hazai pályán szerezte meg az U15-ös fiúbajnoki címet  •  Fotó: Kocsis Alíz / Szegedi RSE

Izgalmas és fordulatos meccset hozott a döntő: az első játszmát magabiztosan nyerték a dágiak (25:16), majd a második és a harmadik is szoros csatában lett a Tisza-partiaké (26:24, 25:22). Ezután a negyediket viszont a vendégek nyerték (25:21), és kiharcolták a döntő szettet, amelyben már ismét a Szeged irányított (15:10),így végül rendezőként ünnepelhetett gyermekbajnoki címet a fiúk között.

A bronzérmet a székesfehérvári MÁV Előre Akadémia szerezte mega Kecskeméti Sportiskola ellen. A Pénzügyőr zárt az ötödik helyen, a Kunhegyest megelőzve.

Tatár Mihály U15-ös fiú országos bajnokság (Szeged), helyosztók:
Döntő:
Szegedi RSE–Dág KSE 3:2 (-16, 24, 22, -21, 10)
Bronzmeccs: MÁV Előre Akadémia–KESI 3:1 (-17, 18, 21, 20)
Az 5. helyért: Kunhegyes ESE–Pénzügyőr SE „A" 2:3 (14, -15, -21, 23, -15)

Békéscsabai siker az U15-ös lányok között Forrás: BRSE

Békéscsabai siker az U15-ös lányok között  •  Forrás: BRSE

Eközben az U15-ös lányok mezőnyében abszolút a papírforma érvényesült Békéscsabán, ami a döntő párosítását illeti: az egy héttel korábbi U17-es fináléhoz hasonlóan újra a BRSE és a Vasas küzdött meg egymással a bajnokitrófeáért.

Azonban az idősebb korosztályban lejátszott ötjátszmás, békéscsabai sikerrel végződő csata után ezúttal jóval egyoldalúbban alakult a mérkőzés. A BRSE simán nyerte a nyitó felvonást (25:14), majd a szoros második után (25:23) meggyőző játékkal (25:11) 3:0-radiadalmaskodott és duplázott egy héten belül, ezzelvisszavágott a Vasasnak a tavalyi U15-ös sikerért.

A harmadik helyért zajló találkozón az UTE győzött a Nyíregyháza ellen, míg az ötödik helyet az MTK Budapest kaparintotta meg a BVSC-Zugló előtt.