Labdarúgás: újra 800 perc fölött a fiatalok játékideje az NB I-ben

Nagy Dániel utanpotlassport.huNagy Dániel utanpotlassport.hu
2021.04.20. 15:48
Pontosan 150 perccel játszottak többet a fiatal labdarúgók az NB I 29. fordulójában, mint az előző körben. Összesen tizenöt 2000. január elsején vagy azután született sportoló kapta meg a bizalmat, eggyel többen, mint egy héttel korábban.

A labdarúgó NB I hétvégi fordulójában összesen 852 percet töltöttek pályán a csapatok 2000 után született játékosai, ezzel az előző hetekhez képest újra 800 perc fölé emelkedett ez a szám. Összesen nyolc csapat tizenöt fiatalja kapta meg a lehetőséget a bizonyításra.

Ismét tolódott egy héttel a bajnokavatás, miután a Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a Kisvárda otthonában. A hazaiaknál két fiatal kapta meg a lehetőséget: először kezdett a felnőtt első osztályban a 19 éves Himics László, a mérkőzés azonban két perccel a félidő előtt véget ért számára, miután csak a bíró jóindulatának köszönhetően nem kapta meg pillanatokkal korábban a második sárga lapját; rajta kívül Kovácsréti Márk (20) szállt még be a mérkőzés utolsó perceire.

Kiss Tamás melegít az MTK Budapest elleni összecsapás előtt. Forrás: pfla.hu

Kiss Tamás melegít az MTK Budapest elleni összecsapás előtt.  •  Forrás: pfla.hu

Ahhoz, hogy ne hirdessenek bajnokot, a Puskás Akadémia győzelme is kellett, Felcsúton az MTK Budapestet verték 3–0-ra. A hazaiaknál ismét végig a pályán volt a 20 éves Kiss Tamás, aki csapata első gólját szerezte az összecsapáson – ez volt a harmadik találata az idei kiírásban. Komáromi Györgyöt (19) a mérkőzés hajrájában küldte pályára Hornyák Zsolt vezetőedző. A fővárosiaknál három 21 év alatti labdarúgó jutott szerephez: Schön Szabolcs (20) végigjátszotta a meccset, míg Kata Mihály kezdőként egy bő órát, Varju Benedek a padról érkezve 13 percet kapott.

A hazai pályán játszó Budafok mestere, Csizmadia Csaba adta meg a legtöbb fiatalnak a bizalmat, szám szerint négynek: Csonka András Mátyás (20) végigjátszotta az összecsapást, míg Skribek Alen (20) 66, Huszti András (20) 24, Zeke Márió (20) pedig 65 percet kapott. Eredményre azonban ez nem vezetett, a miskolciak 2–1-re diadalmaskodtak, akiknél a 19 éves Szűcs Kornél a kezdőcsapat tagjaként a lefújás pillanatáig a pályán volt.

Három olyan mérkőzést rendeztek a hétvégén, ahol mindössze egy 2000 után született játékos lépett pályára. Az Újpest simán verte otthon a Mezőkövesdet (3–0), a fővárosaiknál a 20 éves Csongvai Áron 31 percet kapott, csereként beállva.

A forduló legtöbb gólt hozó, egyben legfordulatosabb találkozóján a Budapest Honvéd a MOL Fehérvárt fogadta; a hazaiaknál Szendrei Norbert (21) végig a pályán volt. Csakúgy, mint a Paks színeiben Tamás Olivér (20), aki a mérkőzés előtt három nappal ünnepelhette a születésnapját.