Kosárlabda: vereség a hollandoktól is a férfi U20-as Eb-n

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.07.15. 22:34
Remek első félidőt produkált a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott a szófiai B divíziós Európa-bajnokságon, de megint nem sikerült megszereznie a győzelmet. Pór Péter játékosai két vereséget követően, küzdelmes mérkőzésen ugyan, de a hollandokkal szemben is alulmaradtak (42‒50).

Sz. M.utanpotlassport.hu Vasárnap ismét pályára lépett a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott a Szófiában zajló korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon. A csehek és oroszok elleni vereség után ezúttal az 1‒1-es mérleggel álló holland gárda következett, a cél pedig nem is lehetett más, mint megszerezni az első magyar győzelmet a tornán.Sz. M.utanpotlassport.hu Vasárnap ismét pályára lépett a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott a Szófiában zajló korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon. A csehek és oroszok elleni vereség után ezúttal az 1‒1-es mérleggel álló holland gárda következett, a cél pedig nem is lehetett más, mint megszerezni az első magyar győzelmet a tornán.

A jó kezdés ellenére a hollandok ellen sem sikerült a bravúr a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott számára Forrás: MKOSZ

A jó kezdés ellenére a hollandok ellen sem sikerült a bravúr a magyar férfi U20-as kosárlabda-válogatott számára  •  Forrás: MKOSZ

Bonifert révén a magyar csapat szerezte a találkozó első kosarát, ám gyorsan kiderült, hogy ez a mérkőzés nem a pontzuhatagról fog szólni, hiszen négy és fél perc után mindössze 4‒4-et mutatott az eredményjelző. A két gárda egyrészt a védekezésre helyezte a hangsúlyt, másrészt rengeteget hibázott elöl. Kerpel-Fronius dobott ekkor hármast, és újabb kétpercnyi magyar kosárcsendet követően Fazekas és Kerpel-Fronius szerzett újabb 2-2 pontot, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség (11‒6). A második felvonást ismét Pór Péter legénysége kezdte jobban, tíz pontra növelve az előnyt, azonban a jó etap ellenére elérkezett a találkozó fordulópontja, hiszen a folytatásban csupán három dobott pontot jegyeztek Fazekasék, ezzel szemben a hollandok tízet tudtak felmutatni, így három pont volt a különbség a félidőben (21‒18).

A második félidőt a hollandok kezdték jobban, három perc játékidőt követően ismét döntetlen volt az állás, sőt, egy hárompontossal meg is szerezte a vezetést az ellenfél. Semmi nem akart összejönni a magyar kosárlabdázóknak, ennek köszönhetően öt perc játék után ‒ a 13‒0-s negyednyitánnyal ‒ tíz ponttal már az ellenfél vezetett (21‒31). Kucsora a következő minutumban triplát dobott, ezzel vetett véget a mezőnykosár nélküli időszaknak. A lendület nem hagyott alább, többek között a jó védekezésnek köszönhetően, büntetőkkel egészen négy pontig zárkózott fel a piros-fehér-zöld alakulat a felvonás végéig (31‒35), amely a negyedik negyed elején Németh hármasával, majd duplájával fordítani is tudott. Kétpontos magyar vezetésnél aztán ismét jött a rövidzárlat, és a Van Eyck, Schutte, Van der Vuurst de Vries trió vezette Hollandia egy újabb 13‒0-s szakasszal a 38. percre gyakorlatilag el is döntötte a találkozó sorsát, amely végül 42‒50-es végeredménnyel zárult. Ezzel pedig az is eldőlt, hogy a magyar válogatott már matematikailag sem juthat tovább a legjobb nyolc közé.

Férfi U20-as B divíziós Európa-bajnokság, Szófia (Bulgária)
Magyarország‒Hollandia 42‒50 (13‒8, 8‒10, 10‒17, 11‒15)
Magyarország: Kerpel-Fronius 5/3, Németh 9/3, Fazekas 4, Bonifert 2, Pápai -. Csere: Anda -, Filipovic 1, Krnjajski 1, Kucsora 6/6, Völgyi 5, Kovács 4, Kozma 5/3
A hollandok legjobb dobói: Schutte 14, van Eyck 12/3, van der Vuurst de Vries 8/6