NB I: huszonnégy fiatal kapott lehetőséget az utolsó fordulóban

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2022.05.17. 09:01
A labdarúgó NB I 2021-2022-es évadának utolsó fordulójában – a korábbi kettőhöz hasonlóan – 1000 perc fölé jutottak a 2001-es vagy annál később született játékosok; az eredményhez huszonnégy fiatal járult hozzá.

A múlt hét végén befejeződött a labdarúgó NB I 2021-2022-es kiírása, az utolsó, 33. fordulóban pedig évadrekordot jelentő 1258 percnyi játékidőt kaptak összesen a 2001-es vagy annál fiatalabb született futballisták. Az ifjak között gólszerzőt és több debütánst is találunk.

Két fiatal, az MTK-s Vancsa Zalán (fehérben) és a DVSC-s Baráth Péter küzd a labdáért Forrás: MTK Budapest

Két fiatal, az MTK-s Vancsa Zalán (fehérben) és a DVSC-s Baráth Péter küzd a labdáért  •  Forrás: MTK Budapest

A legtöbb fiatalt – az évadra jellemzően– az MTK Budapest színeiben láthattuk, amelynek kötelező volt a győzelem hazai pályán a DVSC ellen, ha meg akarta tartani az esélyét a bennmaradásra. A három pontot végülmegszerezték a Horváth Dávid megbízott vezetőedző által irányított fővárosiak (3–0), a Budapest Honvéd sikere miatt azonban mégis készülhetnek az NB II-re. Az MTK-ban Varju Benedek (20) és Kata Mihály is végig a pályán volt, de szerepet kapott a nyártól a belga Lommelt erősítő Vancsa Zalán (17), Miknyóczki Ádám (19), Horváth Artúr (18), Kovács Mátyás (18) és a mindössze 16 esztendős Barkóczi Benedek is. Utóbbijelenleg vezeti az U19-es A-csoportgóllövőlistáját, élvonalbeli debütálásával pedig a kiírás legfiatalabb játékosa lett. A debrecenieknél az évad legtöbb fiatalpercét gyűjtő Baráth Péteren (20) kívül Baranyai Nimród (18) és Gyönyörű Gergő (21) is pályára lépett.

Ismerős névvel találkozhattak a Ferencváros szurkolói a Gyirmót elleni, idegenbeli győzelem (1–2) során: Lisztes Krisztián (17) édesapja nyomdokait követve mutatkozhatott be a felnőttek között. A bajnokcsapatba Redzic Damir (19) is beállt, míg a kieső győrieknél Csörgő Viktor (20), Radics Márton (20) és Kovács Dominik (19) játszott.

A forduló harmadik debütánsát a Mezőkövesd–Újpest (2–3) találkozón köszönthettük. A hazaiaknál az évad során először kapott lehetőséget 2001-es vagy fiatalabb játékos: Supka Attila választása a 17 éves Bodnár Attilára esett, aki a hajrában első NB I-es perceit játszotta. Az újpestieknél is figyelhettünk az említett kritériumnak megfelelő labdarúgót, Kovács Dominik (21) bő félórát kapott.

A paksi Gyurkits Gergő (fehérben) a harmadik NB I-es meccsén megszerezte az első gólját Forrás: Paksi FC

A paksi Gyurkits Gergő (fehérben) a harmadik NB I-es meccsén megszerezte az első gólját  •  Forrás: Paksi FC

Egy gólszerzőt is feljegyezhettünk a fiatalok között: a paksi Gyurkits Gergő (19) csapata első, igencsak mutatós találatát szerezte a Mol Fehérvár elleni, idegenbeli, 2–2-re végződő összecsapáson, majd egy asszisztot is kiosztott. Rajta kívül Szabó Bálint (21) és Vas Gábor (18) játszott a tolnaiaknál.

A végül bronzérmet szerző Puskás Akadémia és a Zalaegerszeg is 2–1-re kapott ki az utolsó körben (előbbi otthon a Budapest Honvédtól, utóbbi idegenben a Kisvárdától), és a fiatalok közül is ugyanúgy ketten kerültek bevetésre náluk. A felcsútiaknál Komáromi György (20) és Skribek Alen (21), a Zetében pedig Huszti András (21) és Szalay Szabolcs (20) bizonyíthatott.

A 2001-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYARLABDARÚGÓKJÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 33. FORDULÓJÁBAN: