Cselgáncs: edzőjüket is meglepték a Rákosvidéke Hajtós DSE fiataljai

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2021.10.20. 18:52
Valamennyi nagy klubot megelőzve a Rákosvidéke Hajtós DSE csapata végzett az éremtáblázat élén a szombaton az Ungvári Miklós Ceglédi Judoközpontban rendezett U23-as országos bajnokságon. Az RHDSE szakosztályvezetője, Hajtós Bertalan elmondása szerint a tanítványai még őt is meglepték a sikerükkel.

Ahogyan arról mi is beszámoltunkszombaton Ceglédentartották az U23-as országos bajnokságot, amelyen – némi meglepetésre– a Rákosvidéke Hajtós DSE dzsúdósai zárták az első helyen (két arany-, két ezüst- és két bronzérem) az éremtáblázatot. Ezzel megelőzve a nagy klubok sorát, köztük sorrendben az MTK Budapestet, a Ceglédi VSE-t, a KSI-t, a BHSE-t és a Győri AC-ot is. A viadalon 39egyesület 152versenyzője lépett tatamira.mi is beszámoltunkszombaton Ceglédentartották az U23-as országos bajnokságot, amelyen – némi meglepetésre– a Rákosvidéke Hajtós DSE dzsúdósai zárták az első helyen (két arany-, két ezüst- és két bronzérem) az éremtáblázatot. Ezzel megelőzve a nagy klubok sorát, köztük sorrendben az MTK Budapestet, a Ceglédi VSE-t, a KSI-t, a BHSE-t és a Győri AC-ot is. A viadalon 39egyesület 152versenyzője lépett tatamira.

A 90 kilósok közöttráadásul aXVII. kerületi egyesület két tehetsége, Nerpel Gergely és Lakos Máté vívta a döntőt, előbbi sikerével. Emellett a 60 kilósok mezőnyében is két érmet zsebeltek be, ugyanis Farkas Bence aranya mellett Feczkó Csanád a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A nehézsúlyúak küzdelmeiben Bosch Hunor szerzett bronzérmet, míg az egyetlen női érmesükkéntGergácz Enikő második lett 78 kilóban.

A szakosztályvezető, Hajtós Bertalanérdeklődésünkre örömtelien értékelte a látottakat.

Némi meglepetésre a Rákosvidéke Hajtós DSE fiataljai zártak az éremtáblázat élén a ceglédi U23-as ob-n Forrás: Rákosvidéke Hajtós DSE

Meglepetésre a Rákosvidéke Hajtós DSE fiataljai zártak az éremtáblázat élén a ceglédi U23-as ob-n  •  Forrás: Rákosvidéke Hajtós DSE

„Őszintén szólva egyáltalán nem számítottam arra, hogy mi fogjuk nyerni az éremtáblázatot. A két élversenyzőnk, Farkas Bence és Nerpely Gergely nemrégiben a junior-világbajnokságon szerepelt, amelymindkettőjüknek az előzetes várakozásokhoz képest gyengébben sikerült. Ennek fényében nem tudtam pontosan mire számíthatok majd tőlük, netán az olaszországi kudarc mennyire törte meg őket lelkileg. Azonban remekül megmutatták, hogy miért tartoznak a legjobbak közé akár nemzetközi szinten is: Bence és Gergő is jól teljesített, szépen hozta az eredményt. Az összképet nézve viszont azért vagyokkülönösen büszke a versenyzőimre, mert a társaságom közel fele még csak ifjúsági korú volt Cegléden. Én is alaposan meglepődtem, hogy a nap végén mi nyertük az éremtáblázatot. Nyilvánvalóan akadtak hiányzók, akik távol maradtak a mostani országos bajnokságtól, de mindettől függetlenül ez mindenképpen komoly siker számunkra, hogy ezúttal az összes többi egyesületet magunk mögé utasítottuk"– nyilatkozta Hajtós az Utánpótlássportnak.

További korosztályos hírekCSELGÁNCSBANa sportági aloldalunkon.