Atlétika: Hajdu, Rózsahegyi és Dolmány ismét nyert az U16-os ob-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.09.10. 17:04
A pénteki győztesek közül többen a szombati, második versenynapon is aranyérmet szereztek a győri U16-os atlétikai országos bajnokságon. Hajdu Áron ötösugrásban, Rózsahegyi Bori távolugrásban, míg Dolmány Emma 3000 méteres síkfutásban nem talált legyőzőre.

A pénteki, első nap után szombaton újabb 16 versenyszámban avattak bajnokot a győri U16-os atlétikai magyar bajnokságon.

Délelőtt a 3000 méteres síkfutásokkal indult a program: a lányok közöttDolmányEmma (Soproni AC) diadalmaskodott10:31.56-osidőeredménnyel, és ezzel a második elsőségét szerezte, miután az előző napon 1500 méteres akadályfutásban győzött, ráadásul mindkét alkalommal egyéni csúccsal tette mindezt. Ezt követően a fiúk következtek:KalászBertold (Centrál Elit AC) bizonyult a legjobbnak9:22.25-tel.

A fiúk rúdugrásátFadgyasVilmosÁdám (Reménység Vác) nyerte 4 méter 15 centivel, míg ötösugrásban a Miskolci Sportiskola versenyzője, HajduÁron állhatott fel a dobogó legfelső fokára19,48-as, egyéni rekordot jelentő kísérletével, és elsőként az ob-n triplázott (pénteken 100 méteren és távolugrásban szerzett aranyat).

Rózsahegyi Bori az ötösugrás után távolugrásban is nyert a győri U16-os ob-n Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Rózsahegyi Bori az ötösugrás után távolugrásban is nyert a győri U16-os ob-n  •  Fotó: Szalmás Péter / Magyarock

Diszkoszvetésben TakácsNimród lett az első a fiúk mezőnyében, miután 55,30 méterre dobta el az egykilós szert. Az ócsai fiatal ezzel megjavította saját korábbi legjobbját. A lányok viadalán ugyancsak egyéni rekord, méghozzá 37,22 méter kellett a sikerhez Németh Mimi Liza (Németh-Gerely AC SE) részéről.

Majd a rövidtávú gátfutó számokon (fiú 100 m, leány 80 m) volt a sor a programban: a csepeliMoskolaZsombor (13.72) és az albertirsaiFaragóHanna (12.02) zsebelte be a korosztályos bajnoki címet.

RózsahegyiBori (Tatabányai SC-Geotech) ugyancsak duplázott az ob-n, ugyanis az ötösugrás után távolugrásban is mindenkinél messzebbre „szállt" 5,81-es kísérletével. A fiúk 800 méteres síkfutásban tatabányai belharcban dőlt az arany sorsa: végülBekeDávid ért be az első helyen1:57.64-es egyéni csúccsal, megelőzve klubtársát,MayerZsombort (1:59.58), aki az első napon 1500 méteren nyert. A lányoknál a PVSK fiataljának, Nagy Lujzának nem volt ellenfele 800-on, nagy különbséggel aratott sikert (2:18.32).

Gerelyhajításban gödöllői és váci bajnokot avattak: előbbiSzabó Levente (58,31 méter), míg utóbbi Bartos Panna (39,76 méter)nevéhez fűződik. A fiúk magasugrásában Bajnai Máté (Salgótarjáni AC) nyakába akasztották az aranyérmét 178 centis egyéni rekordjának köszönhetően.

A futószámoka 300 méteres gáttal zárultak.SzabóLevente (REAC SI SE) ésKovácsViktória (Szombathelyi SI)vágtatott át első helyen a célvonalon,és mindketten egyéni legjobbal tették. Szabó40.86-tal, Kovács44.01-gyel győzött magabiztosan.

A részletes eredményekITTmegtekinthetők.