Labdarúgás: az NB I 27. fordulójában bő 1100 percet kaptak a 21 év alattiak

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2017.04.17. 19:14
A hétközi fellendülést követően ismét több mint 1100 perc jutott az 1996. január elseje után született játékosoknak a labdarúgó NB I-ben. Közülük Zsótér Dónát és Jancsó András góllal, Szegi Vince és Rácz Barnabás gólpasszal vétette észre magát.

Lakner Gábor A hétközi fordulóhoz képest a 27. játéknapon ugyan kevesebb olyan labdarúgó kapott lehetőséget az NB I-ben, aki megfelel az MLSZ „fiatalszabályának”, játékidejük még úgy is csak alig csökkent, hogy volt, akit sérülés vagy rossz forma miatt már az első félidőben lecserélt az edzője.Lakner Gábor A hétközi fordulóhoz képest a 27. játéknapon ugyan kevesebb olyan labdarúgó kapott lehetőséget az NB I-ben, aki megfelel az MLSZ „fiatalszabályának”, játékidejük még úgy is csak alig csökkent, hogy volt, akit sérülés vagy rossz forma miatt már az első félidőben lecserélt az edzője.

Zsótér Donát

Zsótér Donát bombagólt lőtt  •  Fotó: Dömötör Csaba

Az Újpest hazai pályán nem bírt a sereghajtó Gyirmóttal, a 2-2-es döntetlennel a vendégek lehettek elégedettebbek. A lila-fehérek védelmének közepén végig a pályán volt Kecskés Ákos (21), de a két kapott gól jelzi, hogy volt már jobb napja a hazaiak hátsó alakzatának. Szűcs Kristóf (20) még az első félidőben beállhatott csereként, így 48 perc jutott neki, Pávkovics Bence (20) pedig az utolsó 16 percre érkezett, de ő sem tudta győzelemhez segíteni csapatát. A Gyirmótban végigjátszotta a mérkőzést Szegi Vince (19), aki csapata második találatát készítette elő pontos kiugratásával.

A tabella első helyére visszalépő Honvéd 2-0-ra nyert a Paks ellen. Zsótér Donát (21) végig fent volt, és ő lőtte csapata második gólját: a 40. percben a röviden kifejelt labdát 25 méterről, kapásból, védhetetlenül lőtte a bal felső sarokba. Gazdag Dániel (21) szokás szerint kezdett, 67 percnyi játék után Koszta Márk (20) váltotta. A vendégcsapatban Zachán Péter (19) végigjátszotta a kilencven percet, ezúttal csendes mérkőzése volt.

A Haladás 2-0-ra legyőzte a DVTK-t alkalmi hazai pályáján, Sopronban. A szombathelyi együttesben Rácz Barnabás (20) és Kiss Bence (17) 90, Polgár Kristóf (20) 73, Jancsó András (20) 63 percet töltött a pályán a kezdőcsapat tagjaként, utóbbi lőtte csapata vezető gólját. A 27. percben került szinte kihagyhatatlan helyzetbe, és hét méterről, kapásból lőtt a kapuba. Rácz is főszereplő volt, a második gólt az ő kiugratásából lőtte Williams a 79. percben. A vendégcsapatban Makrai Gábor (20) kezdő volt, de Bódog Tamás már a 40. percben lecserélte.

A DVSC és az MTK összecsapása gól nélkül zárult, a hazai csapatban pedig ezúttal sem játszott 1996. január elseje után született játékos. A vendégcsapatban kezdett Vogyicska Bálint (19), de a 39. percben sérülés miatt le kellett cserélni. Katona Máté (19) az utolsó 12 percre szállt be, de gólt ő sem tudott szerezni.

Az FTC hazai pályán kapott ki 2-1-re a Vasastól úgy, hogy Thomas Doll most sem adott lehetőséget fiatal játékosnak. Nem úgy a Vasast irányító Michael Oenning: Kleisz Márk (18) és Murka Bendek (19) is végigjátszotta a mérkőzést, a sorozatos egészségügyi problémáit maga mögött hagyó Vida Máté (21) pedig 33 percet kapott csereként.

A végére hagytuk a Videoton–Mezőkövesd (1-1 ) mérkőzést, amely mindössze egyetlen mondatot érdemel: egyik csapatban sem szerepelt az ominózus szabálynak megfelelő labdarúgó...

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
20. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1093 percet játszott.
21. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 828 percet játszott.
22. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 940 percet játszott.
23. FORDULÓ: 7 csapatban 14 játékos 1025 percet játszott.
24. FORDULÓ: 7 csapatban 18 játékos 976 percet játszott.
25. FORDULÓ: 7 csapatban 16 játékos 871 percet játszott.
26. FORDULÓ: 9 csapatban 22 játékos 1181 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1134 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Koszta Márk (Honvéd), Zsótér Donát (Honvéd) 3-3 gól; Murka Benedek (Vasas), Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót), Jancsó András (Haladás) 2-2 gól; Hegedűs János (Haladás), Vogyicska Bálint (MTK), Szűcs Kristóf (Újpest), Makrai Gábor (DVTK) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 2312 perc, 2. Rácz Barnabás (Haladás) 2130 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 1939 perc, 4. Koszta Márk (Honvéd) 1736 perc, 5. Kecskés Ákos (Újpest) 1695 perc, 6. Vogyicska Bálint (MTK) 1635 perc, 7. Vida Máté (Vasas) 1631 perc, 8. Lenzsér Bence (Paks) 1597 perc, 9. Jancsó András (Gyirmót/Haladás) 1591 perc, 10. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 11. Pávkovics Bence (Újpest) 1395 perc, 12. Szivacski Donát (Vasas) 1328 perc, 13. Nemes Milán (Diósgyőr) 1292 perc, 14. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 15. Murka Benedek (Vasas) 927 perc, 16. Korozmán Kevin (MTK) 911 perc, 17. Zsótér Donát (Honvéd) 854 perc, 18. Kleisz Márk (Vasas) 789 perc, 19. Zachán Péter (Paks) 753 perc, 20. Makrai Gábor (Diósgyőr) 695 perc, 21. Katona Máté (MTK) 646 perc, 22. Tóth Máté (Haladás) 514 perc, 23. Szatmári István (MTK) 350 perc, 24. Kitl Miklós (Diósgyőr) 319 perc, 25. Szalai András (Paks) 289 perc, 26. Szegi Vince (Gyirmót) 258 perc, 27. Lőrincz Patrik Márton (Diósgyőr) 180 perc, 28. Csernik Kornél (FTC) 162 perc, 29. Jelena Richárd (Paks) 155 perc, 30. Ternován Patrik (Diósgyőr) 142 perc, 31. Kiss Bence (Haladás) 129 perc, 32. Kiss Tamás (Haladás) 92 perc, 33. Bukrán Erik (Diósgyőr) 90 perc, 34. Szalóczy Dávid (Diósgyőr) 90 perc, 35. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 36. Szűcs Kristóf (Újpest) 64 perc, 37. Takács Ronald (MTK) 59 perc, 38. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 39. Schäfer András (MTK) 33 perc, 40.Tömösvári Bálint (Honvéd) 26 perc, 41. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 42. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 43. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 44. Barna Szabolcs (Debrecen) 4 perc, 45. Szabó Ádám (MTK) 2 perc, 46. Szőke Dániel (Haladás), Kovács Zsolt (Gyirmót), Boros Gábor (Diósgyőr), Kóródi Nándor (Debrecen), Tucsa Róbert (Diósgyőr) 1-1 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.