Vizes Eb: orosz győzelem a párosok technikai versenyében

MTI MTIMTI MTI
2021.05.13. 12:04
Az orosz kettős nyerte meg a szinkronúszó párosok technikai versenyét (Fotó: AFP)
Az oroszok nyerték a szinkronúszó párosok technikai versenyét a budapesti vizes Európa-bajnokságon. A magyar kettős a 17. helyen végzett – írja az MTI.

A Duna Arénában eredetileg hétfőn ez lett volna a szakág első éremosztó száma, azonban a víz alatti hangszórók meghibásodása miatt elhalasztották a finálét, melyet csütörtök délelőtt pótoltak.

A favorit oroszok – az ötszörös olimpiai bajnok Szvetlana Romasina, illetve a 2017-es budapesti világbajnokságon négyszeres aranyérmes Szvetlana Kolesznyicsenko – 96.2904 pontszámmal végeztek az élen.

A Farkas Linda, Gács Boglárka páros 75.3736-os pontszámmal a 17. helyen zárt a bolgár és a horvát párost megelőzve.