Úszó-vk: még 5 Hosszú-arany, óriási fölénnyel diadal az összetettben

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2016.10.30. 15:07
Döntő fölény: Hosszú Katinka remekül zárta Hongkongban a vk-sorozatot (Fotó: AFP)
Akárcsak szombaton, a vasárnapi záró napon is öt arany- és egy ezüstérmet nyert Hosszú Katinka az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának utolsó, hongkongi állomásán.

HOSSZÚ ÓRIÁSI FÖLÉNNYEL GYŐZÖTT
A vk összetett pontversenyében Hosszú elképesztő fölénnyel diadalmaskodott, ugyanis 1197 pontjával 717 ponttal előzte meg a második jamaicai Alia Atkinsont és 756-tal a harmadik dán Jeanette Ottesent. A férfiaknál az orosz Vlagyimir Morozov végzett az élen 640 ponttal a dél-afrikai Chad Le Clos (516) és a japán Szato Daija (330) előtt.
A második helyezettek 50 ezer, a harmadikok 30 ezer dollárral gazdagodtak.
MTI

A kilenc viadal alkotta, 2.178 millió dollár (614 millió forint) összdíjazású vk-széria befejező versenyén a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó hat döntőben szerepelt, s első lett 100 méter háton (56.30 mp), 200 méter pillangón (2:06.09 p), 400 méter gyorson (4:05.31), 100 méter vegyesen (58.21) és 400 méter vegyesen (4:28.50), míg nyitó számában, 100 méter gyorson (52.76) másodikként csapott célba.

Parádés teljesítménysorozatának köszönhetően ezúttal is – megszakítás nélkül ötödik alkalommal – hatalmas fölénnyel nyerte meg a 100 ezer dolláros különdíjjal járó összetett versenyt. A magyar úszóklasszis összesen 103 érmet gyűjtött az idén, ebből 73 volt arany, ezek új szezoncsúcsok a világkupa-históriában – írja a Magyar Úszószövetség összefoglalójában.

Jakabos Zsuzsanna két érmet érdemelt ki vasárnap: ezüstöt 200 méter pillangón (2:07.51), s bronzot 400 méter vegyesen (4:37.05). A harmadik magyar női szereplőnek, Verrasztó Evelynnek egy ötödik hely jutott a hosszabbik pillangószám döntőjében (2:12.30).

A férfiak mezőnyében Gyurta Gergely másodikként végzett 1500 méter gyorson (14:43.61), Bernek Péter bronzérmet érdemelt ki 200 méter háton (1:54.07), emellett negyedik lett 200 méter gyorson (1:45.90), s ötödik 200 méter vegyesen (1:59.93).