Úszó-vk: Hosszú 400 vegyesen és 100 háton is nyert Csinanban

M. D.M. D.
2019.08.09. 14:45
Hosszú Katinka a világkupa-sorozat kínai állomásán is megnyerte a 400 vegyest (Fotó: Derencsényi István)
Hosszú Katinka nagy fölénnyel, több mint nyolc másodperces előnnyel nyerte meg a 400 méteres vegyesúszást Jakabos Zsuzsanna előtt az úszó világkupa-sorozat második állomásán Csinanban.

Háromszoros olimpiai bajnokunk 4:36.99 perces időt úszott, ami 6.6 másodperccel gyengébb, mint a kvangdzsui világbajnokság döntőjében aranyérmet érő ideje (4:30.39), és 4.6 tizeddel a tokiói világkupacsúcsánál, de még így is több mint nyolc másodpercet vert a második helyen célba érő Jakabos Zsuzsannára (4:45.28.), aki nem sokkal később 200 gyorson bronzérmet szerzett.

Hosszú 100 háton is aranyérmet nyert, 11 századdal verte meg az ausztrál Emily Seebohmot. A magyar versenyző – aki ettől a számtól Kvangdzsuban visszalépett – 59.65-ös ideje a világbajnoki döntőben hetedik helyet ért volna.

FINA on Twitter

A successful race by the "Iron Lady", Katinka Hosszú in the Women's 100m backstroke final from Jinan. #SWC19 #SWIMMING #FINA https://t.co/n2ziLGQZxt

Hosszú csütörtökön 200 pillangón győzött Csinanban.

Férfi 50 háton Vlagyimir Morozov saját világkuparekordját (24.43) beállítva diadalmaskodott. Az orosz kiválóság 100 gyorson is világkupacsúccsal nyert (47.99), ezen a távon Szabó Szebasztián 48.63-mal harmadik lett.

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokióban vasárnap fejeződött be a viadal, míg a kínait követően Szingapúrba utaznak a versenyzők, ahol jövő csütörtöktől szombatig vetélkednek. A vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1-3.) és Doha (november 7-9.) látja vendégül az úszókat.