Úszás: Hosszú Katinka öt arannyal kezdett Hongkongban

2016.10.29. 14:37
Hongkongban is sorra nyerte az aranyakat Hosszú Katinka (Fotó: Action Images)
A hongkongi rövid pályás úszó-világkupaverseny első napján az összetettben már biztosan végső győztes Hosszú Katinka hat érmet szerzett, öt számban elsőként csapott célba. A mieink közül további két úszónk szerzett két-két érmet.

Hosszú Katinka hat számban indult, ötben (időrendi sorrendben 200 m gyors, 50 m hát, 200 m vegyes, 200 m hát és 800 m gyors) elsőként végzett, egyben (100 m pillangó) másodikként.

Jakabos Zsuzsannát 200 m gyorson csak Hosszú előzte meg, 200 m vegyesen viszont honfitársán kívül még egy rivális, az orosz Julija Jefimova. Bernek Péter 400 gyorson és 400 m vegyesen ezüstérmes lett.

Verrasztó Evelyn 200 m gyorson a 6. helyen végzett, míg Gyurta Gergely 400 m vegyesen a 4. helyen zárt