Úszás: a 19 éves sportoló megdöntötte a 200 mell világcsúcsát

MTI MTIMTI MTI
2017.01.30. 10:55
Vatanabe Ippei megdöntötte a férfi 200 méteres mellúszás világcsúcsát, elsőként törve át a 2:07 perces határt.

A 19 éves japán egy hazai normálmedencés versenyen, Tokióban ért célba 2:06.67 perc alatt, 34 századmásodpercet javítva az előző rekordon, amelyet honfitársa, Jamagucsi Akihiro tartott 2:07.01-gyel 2012 óta.

A szám világcsúcsainak örökranglistáján a két japán mögött az amerikai Josh Prenot következik 2:07.17-tel, míg a londoni olimpia magyar aranyérmese, a világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel jelenleg minden idők negyedik legjobb eredményének tulajdonosa a 2013-a vb-győzelmekor úszott 2:07.23 perccel.

A fiatal japán versenyzőnek Hosszú Katinka is gratulált.

Congrats Ippei Watanabe on the New World Record in the 200 breast!!! @ippei_watanabe