Mutina bronzérmes, Verrasztó 5. a 200 gyors döntőjében

2010.08.14. 19:40
Mutina Ágnes bronzérmet szerzett (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
Szombaton újabb éremmel gyarapodott a magyar termés a budapesti úszó Európa-bajnokságon: Mutina Ágnes a harmadik helyen ért célba a 200 gyors döntőjében, a mieink harmadik bronzérmét szerezve. Ugyanebben a számban Verrasztó Evelyn ötödik lett. A 200 pillangó középdöntőjében taroltak a magyar hölgyek: Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is megnyerte saját futamát, előbbi elsőként, utóbbi harmadikként jutott be a holnapi fináléba.
A szombati döntők sorát az 1500 méteres női gyorsúszás fináléja nyitotta, amely Lotte Friis győzelmével ért véget. A dán kiválóság 15.59:13-as idővel csapott elsőként a célba. A második helyen az ír Grainne Murphy, a harmadikon a spanyol Erika Villaecija García végzett.

REAKCIÓK
„Arra számítottam, hogy a végül ezüstérmes német riválisom lassúbb lesz, de nem így történt. Az első százamat elrontottam, így hiába terveztem a második helyet, be kellett érnem a harmadikkal, de ez sem rossz. A tegnapiakkal együtt összesen három 200-as futamomból messze ez volt a legnehezebb!" – összegzett a 22 esztendős Mutina, aki az annalesek tanúsága szerint a magyar úszósport 160. Eb-érmének, ezen belül is 40. bronzának a birtokosa lett.

„A hatodik napra elfáradtam, fizikailag és lelkileg egyaránt" – így a 21 éves Verrasztó Evelyn, aki a 2008-as, eindhoveni Eb-n negyedik volt ezen a távon. (MTI)
Következett az 50 méteres női mellúszás középdöntője, ahol egyetlen magyar indulónak szoríthattunk: Kovács Krisztina végül az első futamban a nyolcadik, összesítésben pedig a 16. helyen zárt 32.24-es idejével.

A 100 méteres férfi pillangóúszás döntője orosz sikert hozott,  Jevgenyij Korotyiskin 51.73-as idővel, új Európa-bajnoki csúccsal nyerte meg az aranyat. A második helyen a holland Joeri Verlinden, a harmadikon a lengyel Konrad Czerniak végzett.

Ez után következett a 200 méteres női gyors döntője, amelynek végén tovább gyarapodott a magyar éremgyűjtemény: Mutina Ágnes (1:57.12) a harmadik helyen csapott célba. A magyar hölgy nem veszélyeztethette az olasz Federica Pellegrini (1:55.45) győzelmét, de nagyszerű versenyzésének köszönhetően felállhatott a dobogóra. A döntő másik magyar indulója, Verrasztó Evelyn (1:57.90) ötödikként zárt.

Az 50 méteres férfi gyorsúszás középdöntőiben Takács Krisztián a második futamban a negyedik helyen végzett (22.27), ami összesítésben a nyolcadik helyre volt elég – holtversenyben. Így a napi program végén következhetett a szétúszás, amelyben a magyar fiú nem tudta kiharcolni a döntőbe jutást (habár idején „javított".)

A középdöntő másik magyar résztvevője, Kozma Dominik futamában a hatodik, összesítésben a tizedik helyen zárt 22.33-as idejével.

A napi program végéhez közeledve újabb magyar sikereknek örülhettünk: mindkét magyar induló, Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is megnyerte saját futamát a 200 méteres női pillangóúszás középdöntőjében.

Az első futamban induló Jakabos nagyszerűen teljesítve, élete legjobbját úszva futamában az első, az összesítésben pedig a harmadik helyen jutott be a döntőbe (2:08.18). A második futamban nagyobb volt az iram, és Hosszú Katinka is remekelt, 2:07.92-es idejével az első helyen zárt, sőt összesítésben is elsőként jutott be a fináléba.