Berecz Blanka benyúlással ezüstérmes a junior úszó-világbajnokságon

B. L.B. L.
2019.08.21. 17:47
Berecz Blanka ezüstérmet szerzett a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság női 200 méteres pillangóúszásának döntőjében, ugyanitt Fábián Fanni a negyedik lett. A kedden 400 gyorson aranyat nyerő Zombori Gábor 200-on a hetedik helyen csapott célba, Mihályvári-Farkas Viktória ötödikként végzett 800 méteren, a 4x100-as mix vegyes váltónk pedig nyolcadikként zárt.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Berecz Blanka elérzékenyülve figyelte, hogy végre megvan a 2:09-en belüli idő (Fotó: Földi Imre) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A második számban, a női 200 pillangó döntőjében két magyarnak is szurkolhattunk, a második legjobb idővel kvalifikáló Berecz Blankának, és a kettes pályán úszó Fábián Fanninak. Az amerikai Lillie Nordmann elképesztő tempóval kezdett, de 50 után kezdtek közeledni rá a riválisok, miközben Berecz már a harmadik, Fábián az ötödik volt fél távnál. Nordmann végül Charlotte Hook támadását visszaverve megnyerte 2:08.24-gyel a számot, sőt végül még Berecz is megelőzte a másik amerikait, így a magyar lány ezüstérmes lett! Fábián is nagyot hajrázott, övé a negyedik hely.

Az ezüstérmes Berecz könnyezve, örömmel konstatálta, hogy végre 2:09-en belülre ért.

Női 800 gyorson délelőtt Tang Mu-han 8:43.09-cel volt a leggyorsabb, ezt a gyorsabbik futamban azért alighanem többen is túlszárnyalják majd, de ha mégsem, ő is lehet még világbajnok. Az egyes pályán úszó Mihályvári-Farkas Viktória a futam elején egy hármas bolyban haladt a negyedik-hatodik helyen, az első hármastól jócskán lemaradva, az utolsó kettőt biztosan előzve. Az élen Lani Pallister simán ellépett a mezőnytől, a feléhez érve már bő két hosszal vezetett, a magyar versenyző pedig stabilan a hatodik helyen úszott, hogy aztán 400-nál ötödikként forduljon. 500-ra már jócskán lerázta a török Beril Böceklert, míg 700-nál az ausztrál már bő 10 méterrel elhúzott. Az utolsó 100-hoz érve Namba Miju simán birtokolta a második helyet, valamelyest közeledni is tudott, de Pallister így is rendkívül fölényesen nyert, 8:22.49-es ideje új vb-csúcs. Mihályvári-Farkas Viktória végül az ötödik lett.

A keddi nyitó napon 400 gyorson aranyérmes Zombori Gábor a kettes pályán volt érdekelt 200-on, fél távnál 25 századdal maradt le Luca Urlando mögött, de 150-nél visszaesett kissé, a végén pedig többen is lehajrázták, így a hetedik lett.

Zombori Gábor 200 gyorson a hetedik lett (Fotó: Földi Imre)

A nap zárásaként a Jászó Ádám, Böhm Sebestyén, Hatházi Dóra, Szőke Zita összetételű 4x100-as mix vegyes váltó ugrott a vízbe. Jászó 50-nél hatodikként fordult, a váltáshoz pedig ötödik helyen értek a mieink. Az amerikai csapat óriási idővel vezetett fél távnál (méterekkel a csúcs előtt), mi negyedikként adtuk át a lányoknak a helyet. Ahogyan az várható volt, itt jött a visszaesés, az utolsó 50-hez érve már a nyolcadik helyen voltak a magyarok, közben az amerikaiak nyerték a futamot, új junior-világcsúccsal.

Berecz az ezüstéremmel a nyakában (Fotó: Földi Imre)

A TÖBBI VERSENYSZÁM

A délutáni programban elsőként a férfi 100 méter hát döntőjét rendezték meg, itt a korosztályos csúcstartó olasz Thomas Ceccon kezdett a legerősebben, majd az orosz Nyikolaj Zujev óriási hajrát vágott ki, ennek ellenére a második lett. Az olasz 53.46-tal új rekordot állított fel.

A női 50 mell döntőjében sima Benedetta Pilato-sikerre volt kilátás, tekintve, hogy a 2005-ös(!) születésű olasz versenyző hét tizeddel volt gyorsabb a riválisoknál az elődöntőben, a finálét pedig 30.60-nal meg is nyerte.

Orosz arany született férfi 100 mellen, az óriási tempót diktáló Vlagyiszlav Geraszimenko ereje a végéig kitartott (59.97), az amerikai Josh Matheny (1:00.17) csupán megközelíteni tudta végül.

A női 100 hát fináléjára egyedül Jade Hannah kvalifikált egy percen belüli idővel (59.97); a kanadai lány már fél távnál is fölényesen vezetett, s végül Claire Curzan óriási hajrája ellenére aranyat szerzett (59.63).

A férfiaknál 200 vegyesen
az 1:59.30-cal bejutó Carson Foster már 50 után fölényesen vezetett, fél távnál egy testhossz volt a fórja. A gyorshoz érve 1.14-gyel előzte meg Aposztolosz Papasztamoszt, és végül 1:58.46-tal fölényesen nyert – ez az idő is új junior-világbajoki csúcs.

A férfi 100 pillangó elődöntőjében nem volt ellenfele az orosz Andrej Minakovnak, aki 51.35-tel érte el a legjobb időt. Ebben a számban Milák Kristófé a junior-vb-csúcs (51.08) és a junior-világcsúcs (50.62) is.

JUNIOR ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, 2019, BUDAPEST (DUNA ARÉNA)