Tokió 2020: előztek a japánok és az amerikaiak, Magyarország a 12. – éremtábla

2021.07.26. 19:54
Három versenynap után Japán vezeti az éremtáblát, az Egyesült Államok a 2. helyre lépett előre, Magyarország a tizenkettedik.

Az 1. helyen nyolc aranyéremmel Japán áll, az amerikaiak a 2. helyre léptek előre hét aranyéremmel. A nap vesztese az eddigi éllovas Kína, amely egyetlen aranyérmet sem nyert hétfőn, így az éremtáblán a 3. helyre csúszott vissza. Különösen fájó lehet a kínaiak számára, hogy asztaliteniszben, az első döntőben, vegyes párosban vereséget szenvedtek a házigazdáktól.

A mieink hétfőn érem nélkül zártak, miután női kard egyéniben Márton Anna elveszítette a bronzmérkőzését. Magyarország jelenleg a 12. helyen áll az éremtáblán. Meglepetés, hogy Koszovó a 8. helyet foglalja el, miután cselgáncsban a második aranyérmét szerezte Tokióban.

♦ A TELJES ÉREMTÁBLÁZATOT ITT TEKINTHETI MEG!

♦ A 3. VERSENYNAP ÖSSZES EREDMÉNYÉT, GYŐZTESÉT, ILLETVE ÉRMES VERSENYZŐJÉT ITT TALÁLJA MEG!