nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.08 08:36

Tokió 2020 – KERÉKPÁR

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – KERÉKPÁR.

 

ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 528 versenyző – 228 nő és 300 férfi
Versenyszámok:  4 szakágban 22 szám
Indítható egységek/versenyzők egy országból: szakáganként változó.
Helyszínek: Muszasinonomori Park (országi kerékpáros rajt), Ariake Urban Sport Park (BMX, 7000 férőhely), Izu Velodrome (pályakerékpár, 3600 férőhely), Izu MTB Course (hegyikerékpár, 11 500 férőhely), Fudzsi Speedway (országúti befutó, egyéni időfutamok, 22 000 férőhely)
 
ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR
Összlétszám: 197 fő – 130 férfi, 67 nő
Versenyszámok: mindkét nemnél mezőnyverseny és egyéni időfutam
Indítható versenyzők egy országból: 5 férfi és 4 nő a mezőnyversenyben, 2–2 fő az időfutamban
Helyszín: Muszasinonomori Park (országi kerékpáros rajt), Fudzsi Speedway (országúti befutó, egyéni időfutamok, 22 000 férőhely)
 
BMX
Összlétszám: 66 fő – 33 férfi és 33 nő
Versenyszámok: férfi és női egyéni cross, férfi és női freestyle
Indítható versenyzők egy országból: crossban nemenként 3–3, freestyleban nemenként 2–2 versenyző
Lebonyolítási rend: crossban negyeddöntők és elődöntők után futják a döntőt. Freestyleban előfutamok után jön a döntő.
Helyszín: Ariake Urban Sport Park (BMX, 7000 férőhely)
 
HEGYIKERÉKPÁR
Összlétszám: 76 fő – 38 férfi és nő
Versenyszámok: férfi és női egyéni terepverseny
Indítható versenyzők egy országból: nemenként 3
Lebonyolítási rend: tömegrajtos viadal
Helyszín: Izu MTB Course (hegyikerékpár, 11 500 férőhely)
 
PÁLYAKERÉKPÁR
Összlétszám: 189 fő – 98 férfi, 91 nő
Versenyszámok: 10 – férfi és női sprint, keirin, omnium, csapat sprint, üldözéses csapatverseny
Indítható versenyzők egy országból: versenyszámonként változó
Helyszín: Izu Velodrome (pályakerékpár, 3600 férőhely)

AZ OLIMPIA KERÉKPÁRVERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR
JÚLIUS 24., SZOMBAT
férfi országúti mezőnyverseny, aranyérmes:
Richard Carapaz (Ecuador), 2. Wout van Aert (Belgium), 3. Tadej Pogacar (Szlovénia)Valter Attila nem ért célba

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
női országúti mezőnyverseny, aranyérmes: Anna Kiesenhofer (Ausztria), 2. Annemiek van Vleuten (Hollandia), 3. Elisa Longo Borghini (Olaszország)

JÚLIUS 28., SZERDA
férfi és női országúti egyéni időfutam
Férfiak: olimpiai bajnok: Primoz Roglic (Szlovénia) 55:04.19

Nők: olimpiai bajnok: Annemiek van Vleuten (Hollandia) 30:13.49

MAGYAR INDULÓ

VALTER ATTILA
Születési idő, hely: 1998.06.12., Csömör
Klubja: Groupama-FDJ
Versenyszáma: országúti mezőnyverseny
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: három napig összetett első a Giro d'Italián (2021), Tour de Hongrie-győztes (2020), szakaszgyőztes a Tour de Hongrie-n (2020), Tour de Hongrie 3. (2019), szakaszgyőztes a Tour de l'Aveniren (2019)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

HEGYI KERÉKPÁR
JÚLIUS 26., HÉTFŐ
férfi mountain bike terepverseny 
aranyérmes:
Thomas Pidcock (Nagy-Britannia), 2. Mathias Flückiger (Svájc), 3. David Valero Serrano (Spanyolország) ....32. Parti András

JÚLIUS 27., KEDD
női mountain bike terepverseny
aranyérmes:
Jolanda Neff (Svájc), 2. Sina Frei (Svájc), 3. Linda Indergand (Svájc), 4. VAS KATA BLANKA (MAGYARORSZÁG)

MAGYAR INDULÓ

VAS KATA BLANKA
Születési idő, hely: 2001.09.03., Budapest
Klubja: SD Worx
Versenyszáma: egyéni terepverseny (cross country)
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei:
hegyikerékpár - U23-as vb-2. (2020), országút - U23-as Eb-6. (2020); terepkerékpár - U23-as vb-3. (2021), vk-5. (2021), U23-as Eb-2. (2020), U23-as vb-2. (2020)

PARTI ANDRÁS
Születési idő, hely: 1982.09.18., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: egyéni terepverseny (cross country)
Olimpiai eredményei: 23. (2008, Peking), bukott, nem ért célba (2012, London), 24. (2016, Rio de Janeiro)
Legjobb eredményei: magyar bajnok (2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020)

 

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

BMX

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
03.00:
férfi és női BMX cross negyeddöntők

JÚLIUS 30., PÉNTEK
Férfi BMX cross, döntő:
1. Niek Kimmann (Hollandia), 2. Kye Whyte (Nagy-Britannia), 3. Carlos Ramírez (Kolumbia)
Női BMX cross, döntő: 1. Bethany Shriever (Nagy-Britannia), 2. Mariana Pajón (Kolumbia), 3. Meren Smulders (Hollandia)

JÚLIUS 31., SZOMBAT
03.00:
férfi és női BMX freestyle előfutamok

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
Férfi BMX freestyle, döntő:
1. Logan Martin (Ausztrália), 2. Daniel Dhers (Venezuela), 3. Declan Brooks (Nagy-Britannia)
Női BMX freestyle, döntő: 1. Charlotte Worthington (Nagy-Britannia), 2. Hannah Roberts (Egyesült Államok), 3. Nikita Ducarroz (Svájc)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

PÁLYAKERÉKPÁR

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
08.30:
női csapatsprint – selejtezők, előfutam, döntő; női és férfi csapat üldözőverseny – selejtező 

AUGUSZTUS 3., KEDD
08.30: férfi csapat üldözőverseny – előfutam
női csapat üldözéses verseny
Aranyérmes: Németország, 2. Nagy-Britannia, 3. Egyesült Államok
férfi csapatsprint
Aranyérmes:
Hollandia, 2. Nagy-Britannia, 3. Franciaország

AUGUSZTUS 4., SZERDA
08.30: férfi sprint – selejtező, 1., 2., 3. forduló és ezek vigaszága; női keirin – első forduló, és vigaszága; férfi csapat üldözőverseny
Aranyérem:
Olaszország, 2. Dánia, 3. Ausztrália

AUGUSZTUS 5. CSÜTÖRTÖK
08.30: férfi sprint – nyolcaddöntő és vigaszága, negyeddöntő, helyosztók az 5–8. helyért; női keirin – negyeddöntő, elődöntő, helyosztó a 7–12. helyért, döntő; férfi omnium
női keirin
Olimpiai bajnok: Shanne Braspennincx (Hollandia), 2. Ellesse Andrews (Új-Zéland), 3. Lauriane Genest (Kanada) 
férfi omnium
Olimpiai bajnok:
Matthew Walls (Nagy-Britannia), 2. Campbell Stewart (Új-Zéland), 3. Elia Viviani (Olaszország)

AUGUSZTUS 6. PÉNTEK
Férfi sprint: 1. Harrie Lavreysen (Hollandia), 2. Jeffrey Hoogland (Hollandia), 3. Jack CarlinNagy-Britannia)
Női madison: 1. Nagy-Britannia, 2. Dánia, 3. Orosz csapat

AUGUSZTUS 7. SZOMBAT
08.30: női sprint – nyolcaddöntő és vigaszága; negyeddöntő; férfi keirin – 1. forduló és vigaszága; férfi madison

Férfi madison: 1. Lasse Norman Hansen, Michael Mörköv (Dánia) 43 pont

AUGUSZTUS 8. VASÁRNAP
08.30: női sprint – helyosztók az 5–8. helyért, elődöntő, futam a 3. helyért, döntő; férfi keirin – 2., 3.  forduló helyosztó a 7–12. helyért, döntő; női omnium

Férfi keirin: 1. Jason Kenny (Nagy-Britannia)

Női omnium: 1. Jennifer Valente (Egyesült Államok) 124 pont

Női Sprint: 1. Kelsey Mitchell (Kanada)

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

EGY PERCBEN A KERÉKPÁRSPORTRÓL

 

 

 

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.