Tokió 2020: Hárspataki Gábor bronzérmes!

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.08.06. 14:18
Hárspataki Gábor a csoportban a Nisimura Ken ellen az utolsó másodpercben rúgott ipponnal jutott tovább (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
Hárspataki Gábor bronzérmet nyert a tokiói olimpia karateversenyének 75 kilogrammos kumitemezőnyében, mivel az elődöntőben 7–0-ra kikapott az ötszörös világbajnok azeri Rafael Aghayevtől.

Nem akármilyen feladat előtt állt az MTK Budapest sportolója, hiszen az azeriek klasszisa, az ötszörös világ- és egyszeres Európa-bajnok Rafael Aghayev ellen kellett megküzdenie a döntőbe jutásért.

A bravúr elmaradt, Aghayev két jukót, egy-egy vazarit és ippont érő akciót hajtott végre, így 7–0-ás diadalt aratott, ám ez egyben az is jelentette, hogy Hárspataki bronzérmet nyert!

„Sajnos az előtte adódott összes helyzetet kihasználta. Szerintem az ippont érő akciót tévesen ítélték meg, sajnos ez most így alakult. Természetesen büszke vagyok arra, hogy dobogóra állhatok, nagyon boldog vagyok, de nem ilyenre tervezetem az utolsó meccsemet, sajnálom, hogy hét nullára kikaptam. Ezúton is nagyon köszönöm mindenkinek a szurkolást” – nyilatkozta Hárspataki Gábor az elődöntőt követően az M4 Sportnak.

Noha a karate bemutatósportágként korábban már többször is szerepelt az ötkarikás programban, érmeket a sportág őshazájában, Japánban osztanak először. A sportág olimpiai debütálásán tehát rögvest született magyar érem, ezzel együtt értelemszerűen karatéban Hárspataki Gábor szerezte Magyarország első ötkarikás medálját.

Az azeri Aghayev végül ezüstérmet nyert, mivel a döntőben 1:0-ra kikapott az olasz Luigi Busától.

Karatéban pénteken kumitében a női 61 kilogrammosok is küzdöttek, katában pedig a férfiak. Előbbi viadalon a szerb Jovana Prekovics aratott diadalt, aki Szerbia sporttörténetének negyedik olimpia aranyérmét szerezte. Katában a japán Kijuna Riu állt a dobogó legfelső fokára.