Tokió 2020: Cseh és Telegdy elődöntős, a 200-as női gyorsváltónk döntős

2021.07.28. 13:48
Cseh László középdöntős 200 vegyesen (Fotó: AFP, archív)
A tokiói olimpia szerda délutáni úszóprogramjában négy egyéni versenyzőnknek és a 4x200-as női gyorsváltónknak szurkolhattunk.

A szerda délutáni úszóprogramban az első magyar versenyző Telegdy Ádám volt 200 méter háton, aki 1.57.70-es idővel futamában az 5. helyen végzett, összetettben pedig a 14. helyen jutott tovább a csütörtöki középdöntőbe.

„Jó verseny volt. Mindegyik ötvenet lehet még fokozni, remélem, ez holnap ki is fog jönni” – mondta a futama után az M4 Sportnak Telegdy.

Békési Eszter 200 méteres női mellúszásban végzett a futamában az 5. helyen, de az ideje (2.26.89), nem volt elegendő a továbbjutáshoz, a 25. helyen végzett. A dél-afrikai Tatjana Schoenmaker olimpiai rekorddal nyert meg az előfutamot.

„Nem vagyok elégedett az idővel, nagyon izgultam. A második százra nem maradt erőm” – mondta Békési.

Cseh László 1.57.51-es idővel a 2. helyen végzett futamában 200 vegyesen, és 10. helyen jutott be a csütörtöki elődöntőbe. Ugyanebben a számban az első olimpiáján szereplő Kós Hubert (1.58.47) a 20. lett, így nem jutott tovább.

„Nagyon jó volt, remélem, fél nappal kitolódik még a pályafutásom. Örülök neki, hogy itt úszhatok, remélem, hogy a középdöntőben még jobb időt érhetek el” – nyilatkozta Cseh László rögtön a futama után, amikor még nem tudta, hogy továbbjutott. Így akár két nappal is kitolódhat az a pályafutás, ha csütörtöki elődöntőből is sikerül továbbjutnia.

A nap utolsó magyar érdekeltségű versenyszáma a 200 méteres női gyorsváltó volt, melyből a Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelyn, Késely Ajna összetételű magyar váltó a 8. helyen bejutott a csütörtöki döntőbe.

Cseh László 1:57.51– továbbjutott, a 10. helyen
Kós Hubert 1:58.47 – nem jutott tovább, a 20. helyen végzett.
Női 4x200 m gyors váltó
Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Verrasztó Evelyn Késely Ajna – Magyarország) 7:56.16 – továbbjutott, a 8. helyen

Az egyéni számokból a csütörtöki elődöntőkbe jutottak versenyzőink, a váltónk viszont döntőbe jutott.

12.00: előfutamok
Késely Ajna (női 800 m gyors), Burián Katalin, Hosszú Katinka (női 200 m hát), Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó), magyar váltó (mix 4x100 m vegyes váltó)