Tokió 2020: a spanyolok nyerték a németek elleni rangadót a férfi kézitornán

V. Á.V. Á.
2021.07.24. 10:54
Alex Dujshebaev szerezte a győztes gólt a németek ellen (Fotó: AFP)
Spanyolország 28–27-re legyőzte Németországot a tokiói olimpia férfi kézilabdatornáján. A legutóbbi vb-n ezüstérmes svédek nagyon megizzadtak Bahrein ellen, 32–31-re nyertek.

A németek és a spanyolok végig kiélezett mérkőzést játszottak egymással, az utolsó öt percre 25–25-ös állással fordultak a csapatok. Az utolsó percben Alex Dujshebaev révén megszerezte a vezetést Spanyolország (28–27). A németek időt kértek, ezt követően belemenés miatt elveszítették a labdát. Az izgalmak még nem értek véget, a spanyolok eladták a játékszert, és időn túli szabaddobást kapott Németország – Philipp Weber lövése azonban nem találta el a kaput.

Az idei világbajnokságon ezüstérmes Svédország a félidőben kétgólos hátrányban volt Bahrein ellen. Az ázsiai ország válogatottja végig tudta tartani a lépést európai riválisával szemben. Az utolsó percben 32–31-re vezettek a svédek, majd hétméterest kapott Bahrein. Az időn túli lövésre Andreas Palicka érkezett a kapuba, a Löwen sztárja pedig bravúrral védett, ami két pontot ért Svédországnak. A svédek balszélsője, Hampus Wanne 13 gólt szerzett a találkozón.

A címvédő dán válogatott kiütötte a házigazda Japánt – Mikkel Hansenék 17 góllal győzték le ellenfelüket.

Ld: J. Holm 9, ill. Motoki 8

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi