WTA-vb: megkérdezte, mennyi az állás, majd bejutott a döntőbe

2016.10.29. 13:04
A szlovák Dominika Cibulková és a világelső német Angelique Kerber jutott be a női teniszezők világbajnokságán.

Cibulková a simán elveszített első játszma után a másodikat rövidítésben megnyerte, míg a döntő szettet brékhátrányból fordította meg. Arról, hogy a szlovák teniszező mennyire koncentrált a mérkőzésre, sokat elárul, hogy az utolsó játék előtt, 5:4-es állásnál megkérdezte Kader Nouni vezetőbírótól, hogy mennyi az eredmény.

Miután megkapta a választ, ismét elvette Kuznyecova adogatását, ezzel 6:4-re megnyerte a harmadik játszmát, és pályafutása során először bejutott a WTA-világbajnokság döntőjébe. Cibulková édesapja nem tudott parancsolni az érzelmeinek, a mérkőzés befejezése után elsírta magát.

Kerber mindhárom csoportmérkőzését megnyerte – Cibulkovát három játszmában múlta felül –, és az elődöntőben is az ő akarata érvényesült. Egy óra és 16 perc alatt verte meg Radwanskát, feleannyi idő kellett neki, mint Cibulkovának Kuznyecova legyőzéséhez.

Húsz év után jutott be újra német játékos a WTA-vb döntőjébe. Sylvia Hanika (1982) és Steffi Graff (1987, 1989, 1993, 1995, 1996) után Kerber lehet a harmadik német, aki megnyeri az évzáró tornát.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Cibulková (szlovák, 7.)–Kuznyecova (orosz, 8.) 1:6, 7:6, 6:4
Kerber (német, 1.)–A. Radwanska (lengyel, 2.) 6:2, 6:1

PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Mattek, Safárová (amerikai, cseh, 3.)–Garcia, Mladenovic (francia, 1.) 6:3, 7:5
Makarova, Vesznyina (orosz, 4.)–Hingis, Mirza (svájci, indiai, 2.) 3:6, 6:2, 10–6