WTA-vb: Hingisékkel játszanak Babosék az elődöntőben

MTI MTIMTI MTI
2017.10.26. 17:27
A világelső Martina Hingis, Csan Jung-csan svájci, tajvani duó lesz Babos Tímea és Andrea Hlavácková ellenfele a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének szombati elődöntőjében.

Hingisék a csütörtöki negyeddöntőben két sima szettben (6:3, 6:2) búcsúztatták a hatodik helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke német, cseh kettőst.

Babosék harmadikként rangsorolt párosa korábban szintén két játszmában győzte le az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol egységet.

Hingisék és Babosék idén már háromszor találkoztak egymással: májusban Madridban, augusztusban Cincinnatiben és október elején Pekingben is két szettben nyert a svájci, tajvani duó.

Temesvári Andrea 1984-ben és 1985-ben egyesben, míg Babos 2015-ben és tavaly párosban játszhatott a négy közé jutásért a WTA-világbajnokságon. Egyiküknek sem sikerült továbblépnie, ami azt jelenti, hogy Babos az első magyar a vb elődöntőjében.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 3.)–Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez (szlovén, spanyol, 7.) 6:3, 6:4
Martina Hingis, Csan Jung-csan (svájci, tajvani)–Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke (német, cseh) 6:3, 6:2

FEHÉR CSOPORT, 3. FORDULÓ
Venus Williams (amerikai, 5.)–Garbine Muguruza (spanyol, 2.) 7:5, 6:4
Jelena Ostapenko (lett, 7.)–Karolína Plísková (cseh, 3.) 6:3, 6:1

A csoport végeredménye: 1. Plísková 2 győzelem/1 vereség (4–2), 2. Williams 2/1 (4–3), 3. Muguruza 1/2 (2–4), 4. Ostapenko 1/2 (3–4)