WTA-vb: Bencic is megsérült, Szvitolina Bartyval döntőzik

M. D.M. D.
2019.11.02. 16:23
A címvédő Szvitolina az első döntős egyesben a WTA-vb-n (Fotó: AFP)
Elsőként a címvédő Elina Szvitolina jutott be a sencseni WTA-világbajnokság egyéni versenyének döntőjébe, mivel a svájci Belinda Bencic 5:7, 6:3, 4:1-es állásnál feladta ellene a küzdelmet a szombati elődöntőben.

Az első WTA-világbajnokságán szereplő Bencic már az első szettet is úgy nyerte meg (7:5), hogy a játszma végjátékában derékpanaszai miatt ápolást kért. A 22 éves svájci lány teljesítményére a folytatásban rányomhatta a bélyegét a sérülése, a második felvonást 6:3-ra elveszítette, majd a harmadik szettben 1:4-nél a mérkőzés feladása mellett döntött.

Oszaka Naomi, Bianca Andreescu és Kiki Bertens után Bencic a negyedik játékos az idei vb-n, aki egészségügyi okok miatt visszalépett a küzdelmektől vagy megsérült meccs közben.

A címvédő Szvitolina – aki világranglista-nyolcadikként 2019-ben még nem nyert WTA-tornát – a vasárnapi döntőben a világelső Ashleigh Bartyval küzd meg.

Az ausztrál játékos a másodikként rangsorolt Karolína Plískovával találkozott, és szetthátrányból fordítva, öt perc híján két óra alatt múlta felül cseh riválisát.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SENCSEN (14 000 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Szvitolina (ukrán, 8.)–Bencic (svájci, 7.) 5:7, 6:3, 4:1-nél Bencic feladta
Barty (ausztrál, 1.)–Ka. Plísková (cseh, 2.) 4:6, 6:2, 6:3

A DÖNTŐBEN
12.30: Barty (ausztrál, 1.)–Szvitolina (ukrán, 8.)

PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai, 7.) 1:6, 6:4, 10–8
Hszie Szu-vej, Barbora Strycová (tajvani, cseh, 2.)–Anna-Lena Grönefeld, Demi Schuurs (német, holland, 8.) 6:1, 6:2