Wimbledon: Balázs Attila a selejtezőben búcsúzott

2017.06.26. 20:49
Balázs Attila számára a selejtező első fordulójában véget ért a wimbledoni füves pályás teniszbajnokság.

A világranglista 174. helyén álló magyar játékos az első szettben 5:4-ig folyamatosan előnyben volt, 5:5-nél viszont Joris De Loore brékelni tudott, és hamar lezárta a játszmát (5:7).

A második szettben a 24 éves belga 4:4-nél bréklabdához jutott, de a 28 éves magyar ezt a játékot is megnyerte, majd a következőt 0:30-ról is megfordította. A rövidítésben Balázsé volt az első minibrék (2–1), de ellenfele hamar fordított és ellépett, 6–4-es előnyénél pedig két meccslabdához jutott. A magyar sorozatban három pontot megnyerve játszmalabdához jutott (7–6), de ezt három belga pont követte, így végül De Loore két szettben továbbjutott (6:7, 7–9).

A két játékos június 16-án, Lisszabonban salakon csapott össze egymással, akkor a magyar játékos 101 perc alatt 7:6, 6:3-ra nyert.

Az év harmadik Grand Slam-tornáján Babos Tímea és Fucsovics Márton biztosan a főtáblán kezd, míg a selejtezőben további két magyar játékos szerepel Gálfi Dalma és Stollár Fanni révén, mindketten kedden mutatkoznak be.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)