US Open: végállomás - Halep, V. Williams és Kerber is kiesett

2014.08.29. 22:05
A kétszeres győztes Venus Williams dühe érthető – a harmadik fordulóban kiesett a US Openen (Fotó: Action Images)
Több kiemelt is búcsúzott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulójában. A világranglista második helyén álló Simona Halep, a kétszeres győztes Venus Williams és a hatodikként rangsorolt Angelique Kerber számára is véget értek a küzdelmek.

A 2000-ben és 2001-ben győztes amerikai Venus Williams (19.) 6:0-ra elveszítette az első szettet a nála előkelőbb helyen rangsorolt Sara Errani (13.) ellen, de hamar javított, hiszen a második játszmát ugyanilyen különbséggel hozta.

BABOS TÍMEA VEGYES PÁROSBAN IS KIESETT
Magyar idő szerint péntek késő este Babos Tímea az amerikai Eric Butorac oldalán kikapott a vegyes párosok versenyének első fordulójában. Az ellenfél a tavalyi második helyezett volt.

A 45 percig tartó első játszmában előbb Babosék vették el az ellenfél adogatását, csakhogy a tavalyi döntős Abigail Spears, Santiago González kettős gyorsan visszaszerezte az elveszített szervagémet, és nagy csatában, rövidítésben megnyerte a szettet.
A 22 perces második játszma elején 1:1-nél a magyar, amerikai kettős három bréklabdát hárított, majd kétszer is brékelte ellenfelét, így harmadik szett, azaz szuper tie-break döntött.
A ráadásban Babosék 3–0-ra elhúztak, de utána sorozatban öt labdamenetet veszítettek, és onnantól a rivális kezdeményezett.
Babos – aki az egyéni és a női páros után vegyes párosban is nagy csatában veszített az első fordulóban – búcsúzott a US Openől.
A magyar játékos legközelebb a szeptember 8-án kezdődő québeci, 250 000 dolláros versenyen szerepel – írja a babostimea.hu.

A döntő szettben az első hat játék során négyet a fogadó nyert meg, 3:3 után azonban lépéselőnybe került az idősebbik Williams lány, aki 5:3-nál a győzelemért szervált, de nem jutott meccslabdához, Errani visszabrékelt.

A rövidítésben az olasz 5–2-re elhúzott, ám az amerikai kiegyenlített, az azt követő két labdamenetet viszont elveszítette, ami a kiesését eredményezte.

A világranglista második helyén álló Simona Halep – aki az idén az Australian Openen, a Rolland Garroson és Wimbledonban is bejutott a legjobb nyolc közé – az első szettben 5:2-re vezetett Mirjana Lucic-Baroni ellen, sőt három játszmalabdája is volt, mégsem tudott szettelőnybe kerülni.

Az első játszma rövidítését, és a második szettet is a horvát nyerte meg, aki a negyedik fordulóba jutással pályafutása legjobb eredményét érte el a US Openen.

A német Angelique Kerbernek is megvolt a lehetősége, hogy szorosabbá tegye a Belinda Bencic elleni találkozót, de az elveszített első játszma után a másodikban öt szettlabdát is elhibázott, amit a svájci hölgy megbosszult.

A folytatásban aztán érvényesült a papírforma: Caroline Wozniacki könnyedén továbbjutott, és ha nehezebben is (három játszmában), de követte őt Lucie Safárová is.

FÉRFIAK

Roger Federer párizsi legyőzője, Ernests Gulbis búcsúzott elsőként az első húsz kiemelt közül: a 11. helyen rangsorolt lett játékost edzőpartnere, az osztrák Dominic Thiem ejtette ki. Gulbis megnyerte az első két szettet Thiem ellen – akivel közös edzőjük van Günther Bresnik személyében –, de a húszéves osztrák képes volt kihasználni, hogy riválisa majdnem kétszer annyi ki nem kényszerített hibát követett el a meccs során, mint ő (78:41).

Hamarosan követte Gulbist a 15. helyen kiemelt Fabio Fognini (őt a francia Adrian Mannarino verte meg nagyon simán), és nagy csatára kényszerült a hatodik kiemelt Tomás Berdych is, de neki végül sikerült felülkerekednie a szlovák Martin Klizanon.

A kiemeltek közül a portugál Joao Sousa is búcsúzott, de David Goffin formáját látva az ő kiesése nem tartozik a meglepő kategóriába. A belga játékosra a harmadik fordulóban már rágósabb falat vár a bolgár Grigor Dimitrov személyében.

A negyedikként rangsorolt David Ferrer játék nélkül jutott tovább, miután Bernard Tomic visszalépett a versenytől, a francia Gaël Monfils pedig – honfitársához, Richard Gasquet-hoz és Gilles Simonhoz, valamint a spanyol Feliciano Lópezhez, a horvát Marin Cilichez és a dél-afrikai Kevin Andersonhoz hasonlóan – magabiztosan kvalifikálta magát a legjobb 32 közé.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)

VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ
Abigail Spears, Santiago González (amerikai, mexikói)–Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 7:6 (8–6), 1:6, 10–5