US Open: Serena megismételte Navratilova bravúrját

2013.09.04. 06:50
Az 1989-es US Open óta nem fordult elő, hogy valaki úgy essen ki a negyeddöntőben, hogy még gémet sem nyer a legjobb nyolc között. Serena Williams azonban most erre kényszerítette a spanyol Carla Suárez-Navarrót, egyben jelezve a többi riválisának, hogy minden esélye megvan rá, 31 évesen ő legyen a női torna valaha volt legidősebb bajnoka.

Huszonnégy évvel ezelőtt Martina Navratilova Manuela Maleevát verte meg 6:0, 6:0-ra az év utolsó Grand Slam-tornájának negyeddöntőjében, erre sem azelőtt, sem azóta nem volt példa az 1968 óta tartó profi érában.

„Nagyon jól játszottam, és ha sikerül megtartanom a játékom három fő tényezőjét, az élvezetet, a nyugalmat és az intenzitást, nem lehet gond" – mondta Serena az 52 perces meccs után. Az amerikai az elődöntőben a kínai Li Nával játszik.

A férfiaknál Andy Murray nehezen győzte le Denis Istomint, az első szett még az üzbégé lett, de utána a címvédő akarata érvényesült. Murray ellenfele a negyeddöntőben Stanislas Wawrinka lesz.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)