US Open: Monfils 8 év után újra Grand Slam-elődöntős

2016.09.06. 23:50
Tsonga feladni kényszerült, Djokovics továbbjutott (Fotó: Reuters)
Gaël Monfils 6:4, 6:3, 6:3-ra nyert a szintén francia Lucas Pouille ellen, ezzel életében először bejutott az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjébe, ahol Novak Djokovics lesz az ellenfele.

Lucas Pouille két napja hatalmas csatában búcsúztatta Rafael Nadalt, honfitársa ellen azonban nem volt esélye. Monfils pályafutása során másodszor jutott elődöntőbe Grand Slam-tornán, először a 2008-as Roland Garroson sikerült ez neki.

A döntőbe jutásért Novak Djokovics lesz az ellenfele, aki ezen a viadalon már harmadszor jutott tovább úgy, hogy nem kellett hozzá három játszmát nyernie: Jo-Wilfried Tsonga két vesztes szett után térdsérülés miatt feladta a mérkőzést. A szerb címvédő egyszer játék nélkül, egyszer pedig – Mihail Juzsnij sérülése miatt – 31 perces „mini bevetéssel” lépett tovább.

Djokovics sorozatban tizedszer jutott elődöntőbe a US Openen!

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)