US Open: kiesett Fucsovics legyőzője; Djokovics négy szettben nyert

M. D.M. D.
2021.09.04. 22:49
Djokovics négy szettben nyert Nisikori ellen (Fotó: AFP)
A Fucsovics Mártont kiejtő olasz Andreas Seppi négy játszmában kikapott a német Oscar Ottétól az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) 3. fordulójában. A világelső Novak Djokovics négy szettben győzött Nisikori Kei ellen. A nőknél bejutott a nyolcaddöntőbe a 2019-es győztes kanadai Bianca Andreescu, a svájci Belinda Bencic és a brit Emma Raducanu is.

Véget ért Andreas Seppi menetelése a US Openen: a 37 éves olasz játékos Fucsovics Márton legyőzésének is köszönhetően 2015 óta először jutott el a harmadik fordulóig a New York-i Grand Slam-tornán, ám szombat délután négy szettben kikapott Oscar Ottétól, így a legjobb 16 között nem lesz ott – ahogy soha korábban sem.

A selejtezőből főtáblára kerülő német teniszező a világranglista 144. helyezettjeként 2006 óta a legalacsonyabban jegyzett férfi versenyző, aki nyolcaddöntőt játszhat a US Openen (akkor a cseh Jirí Novák 179.-ként jutott el a negyedik körig), továbbá az 1995-ös Roland Garros óta a jelenlegi az első GS-verseny, amelyen három, egyaránt a selejtezőből induló játékos (Otte mellett a szintén német Peter Gojowczyk és a holland Botic van de Zandschulp) is bejutott a 16 közé.

A világelső Novak Djokovics az első szetett elveszítette a japán Nisikori Kei ellen, de a következő három játszmát megnyerte – mindössze egy adogatását elveszítve. A mérkőzés 3 óra 35 percig tartott.

Seppi honfitársa, a 2019-ben elődöntős Matteo Berrettini öt szettben, 3 óra 46 perces csatában kerekedett a fehérorosz Ilja Ivaska fölé.

A nőknél a két évvel ezelőtti bajnok Bianca Andreescu 67 perc alatt simán nyert a belga Greet Minnen ellen, így továbbra is hibátlan a US Openen (10–0 a mérlege), ezzel szemben a többi Grand Slam-tornán az eddigi nyolc meccséből ötöt elveszített. Győzött a britek reménysége, a 18 éves Emma Raducanu is, aki élete első GS-viadala, az idei wimbledoni bajnokság után New Yorkban is eljutott a 16 közé – mégpedig vesztett játszma nélkül.

US OPEN, NEW YORK (57 500 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Djokovics (szerb, 1.)–Nisikori (japán) 6:7 (4–7), 6:3, 6:3, 6:2
Berrettini (olasz, 6.)–Ivaska (fehérorosz) 6:7 (5–7), 6:2, 6:4, 2:6, 6:3
Otte (német)–Seppi (olasz) 6:3, 6:4, 2:6, 7:5
Monfils francia)–Sinner (olasz) 6:7, 2:6, 6:4, 6:4, 4:6