US Open: Halep könnyedén nyert, Paire „meglepetésre” kiesett

2021.08.30. 22:21
Halep az elsők között jutott tovább a második körbe (Fotó: AFP)
A New Yorkban zajló US Open első fordulójában a nőknél a korábbi világelső és kétszeres GS-torna-győztes Simona Halep 1 óra 33 perc alatt győzött az olasz Camila Giorgi ellen, a szintén kétszeres GS-torna-győztes Garbine Muguruza kicsit nehezebben, 2 óra 19 perc alatt jutott túl Donna Vekicen. A férfiaknál „jó szokásához híven” az első körben búcsúzott a francia Benoit Paire.

A férfiaknál a francia Benoit Paire számára nem tartott sokáig az év utolsó GS-tornája, négy játszmában bő két és fél óra alatt kikapott a szerb Dusan Lajovicstól, s ezzel az idei évet úgy abszolválta, hogy egyetlen meccset sem tudott nyerni a négy Grand Slam-torna főtábláján.

Az ötödik kiemelt Andrej Rubljov három játszmában lenyomta a 42 évesen a selejtezőből a főtáblára jutó Ivo Karlovicot, akinek könnyen lehet, hogy ez volt az utolsó GS-tornája.

A 19. kiemelt John Isner fiatal honfitársa, Brandon Nakashima ellen játszmát sem tudott nyerni, kétszer rövidítésben maradt alul, a harmadik szettben 6:3-mal zárta le a mérkőzést a szabadkártyás.

Kiesett a 30. kiemelt Marin Cilic, aki az első két szettet rövidítésben megnyerte Philipp Kohlschreiber ellen, utána azonban két játszma alatt három gémet nyert, a döntő szettben 2:0-nál pedig feladta. Ugyancsak búcsúzott a szlovákiak Gombos Norbert, aki chilei riválisa ellen csak egy játszmát tudott megnyerni.

James Duckworthnek négy meccslabdája volt Pedro Martínez ellen, de hiába vezetett 6–3-ra a harmadik szett rövidítésében, elbukta a tie-breaket, majd a negyedik és az ötödik játszmát is.

VISSZALÉPÉSEK
Az első napon sérülés miatt visszalépett a magyar származású, brit Johanna Konta, az Australian Openen döntős amerikai Jennifer Brady, a 2017-ben Roland Garros-győztes lett Jelena Ostapenko és a 36 éves francia Jo-Wilfried Tsonga, aki a fináléig jutott a 2008-as Australian Openen.

A Karlovichoz hasonlóan utolsó US Openjére készült francia Gilles Simon azért lépett vissza, mert az edzője koronavírusos lett, ő pedig kontaktszemélyként karanténba kényszerült.

(MTI)

US OPEN, NEW YORK (57 500 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ (a 64. közé jutásért)

Evans (brit, 24.)–Monteiro (brazil) 6:3, 6:7, 6:4, 6:1
Kohlschreiber (német)–Cilic (horvát, 30.) 6:7, 6:7, 6:2, 6:1, 2:0-nál Cilic feladta
Mannarino (francia)–Herbert (francia) 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

A nőknél két kétszeres GS-torna-győztes és korábbi világelső, Simona Halep és Garbine Muguruza is győzelemmel kezdett, a kiemeltek közül viszont búcsúzott a 31. helyen rangsorolt kazah Julija Putyinceva, akit az észt Kaja Kanepi győzött le döntő játszmában.

Az első forduló slágermeccsét a torna négy évvel ezelőtti döntőjének „visszavágóját” az amerikai Sloane Stephens nyerte meg honfitársa, Madison Keys ellen: a döntő szett csak rövidítésben dőlt el, ugyanúgy Stephens javára, ahogy a 2017-es finálé is.

NŐI EGYES, 1. FORDULÓ (a 64. közé jutásért)
Rahimova (orosz)–Mladenovic (francia) 2:6, 6:2, 6:3

A torna főtábláján érdekelt két magyar, Fucsovics Márton és Gálfi Dalma kedden kezdi meg szereplését New Yorkban.