Tenisz: Valkusz párosban kiesett; a címvédő visszalépett

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.04.22. 16:33
Valkusz Máté párosban az első fordulóban kiesett a budapesti ATP-tornán (Fotó: Koncz György)
Valkusz Máté oldalán a szerb Nenad Zimonjiccsal kiesett az első fordulóban a Hungarian Open elnevezésű, 586 ezer euró (165.2 millió forint) összdíjazású budapesti salakpályás férfi tenisztornán.

A 20 éves magyar játékos neves partnerrel lépett pályára a Sport11 Sportcentrumban, ugyanis a 42 éves Zimonjics párosban és vegyes párosban nyolc Grand Slam-tornát nyert meg, és volt páros világelső is. A hétfői meccsen azonban a brit Skupski fivérek, Ken és Neal kezdtek jobban, és 19 perc alatt 6:0-lal besöpörték az első szettet.

A nyolcadik játékban aztán meglett a szabadkártyás magyar–szerb duó első gémje, s innentől kiegyenlítetté vált a küzdelem. A játszmát lezáró rövidítésben Valkuszék 2:2 után csak két pontot tudtak nyerni, így 1 óra 4 perc elteltével az ellenfél ünnepelhetett.

A párosok küzdelmeiben hazai részről még a szabadkártyás Nagy Péter, Borsos Gábor duó lesz érdekelt.

Egyesben a világranglistán 323. Valkuszra nehéz feladat vár, ugyanis a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb Dusan Lajoviccsal (24.) találkozik élete első ATP-főtáblás mérkőzésén.

Ami a hétfői egyes meccseket illeti, kiesett a hetedik helyen kiemelt kazah Mihail Kukuskin, a két éve döntős szlovén Aljaz Bedene ugyanakkor bejutott a 16 közé. A címvédő Marco Cecchinato betegség miatt visszalépett, Matthias Bachinger helyettesíti.

ATP 250-ES TORNA, BUDAPEST (586 140 euró, salak)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Ken Skupski, Neal Skupski (brit, 3.)–Valkusz Máté, Nenad Zimonjics (magyar, szerb) 6:0, 7:6 (7–4)