Tenisz: új Masters-győztest avatnak Cincinnatiben

2017.08.20. 07:13
Biztosan új győztest avatnak az ATP 1000-es tornák történetében Cincinnatiben, ahol az ausztrál Nick Kyrgios és a bolgár Grigor Dimitrov is az első fináléjára készül ebben a kategóriában.

Dimitrov a hazai közönség támogatását élvező John Isnert győzte le két 7:6-os játszmában, a második rövidítést elképesztő izgalmak után 12–10-re nyerte meg.

A Lleyton Hewitt 2005-ös Indian Wells-i sikere után Ausztrália első Masters-győzelmére készülő Kyrgios is két 7:6-os játszmában győzte le ellenfelét, a szintén nem kiemelt Ferrert. A korábban Ivo Karlovicot és a hétfőtől világelső Rafael Nadalt is legyőző ausztrál eddig egyszer találkozott Dimitrovval, azt a meccset a Cincinnatiben idén szettet sem vesztő bolgár nyerte meg 2015-ben Indian Wellsben 7:6, 3:6, 7:6-ra.

A finálé magyar idő szerint 22 órakor kezdődik, a Digi Sport1 élőben közvetíti.

ATP-TORNA, CINCINNATI (5 millió dollár, kemény pálya)