Tenisz: Udvardy tizenegyből tíz játékot veszített, mégis negyeddöntős Buenos Airesben

2022.11.17. 21:05
Udvardi negyeddöntős (Fotó: Getty Images)
Udvardy Panna negyeddöntőbe jutott a Buenos Airesben zajló, 115 ezer dollár (45,6 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

Udvardi Panna az első fordulóban a mexikói Marcela Zacariast (197.) győzte le két játszmában, a nyolcaddöntőben pedig az amerikai Emma Navarro (154.) várt rá.

A tornán harmadik helyen kiemelt Udvardy jól kezdett, az első szett egyetlen bréklehetőségét kihasználta és 31 perc alatt előnybe került. Navarro a második felvonásra más sebességi fokozatba kapcsolt, a következő tizenegy játékból tízet megnyert, négyszer vette el magyar riválisa adogatását, és a döntő szettben 4:0-s előnyt épített ki.

Ezt követően azonban a kaposvári teniszező tudott újítani, sorozatban hat megnyert játékkal végül 6:3, 1:6, 6:4-re győzött és negyeddöntőbe jutott. Udvardyra a nyolc között a korábbi Roland Garros-döntős, ezúttal hatodik helyen rangsorolt olasz Sara Errani (108.) vár.

A viadalon Jani Réka is indult, ő azonban – hetedik kiemeltként – az első körben kiesett.