Tenisz: Szvitolina Chicagóban, Ivaska Winston-Salemben diadalmaskodott

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.08.29. 10:26
Szvitolina két játszmában nyert (Fotó: Getty Images)
Az első helyen kiemelt Elina Szvitolina nyerte szombaton a 235 ezer dollár (70.2 millió forint) összdíjazású kemény pályás chicagói női tenisztornát, míg a fehérorosz Ilja Ivaska a 807 ezer dollár (246 millió forint) összdíjazású winston-salemi férfi kemény pályás tenisztornán diadalmaskodott, miután a szombati döntőben fölényes sikert aratott a svéd Mikael Ymer felett.

A világranglistán hatodik Elina Szvitolina a döntőben a kilencedik kiemelt francia Alizé Cornet-t győzte le két szettben.

A tokiói nyári olimpián bronzérmes ukrán teniszezőt az első játszmában késztette valamivel nagyobb küzdelemre a világranglista 68. helyén álló ellenfele, aki végül kereken két óra alatt veszítette el a finálét.

Ilja Ivaska 18 év után az első fehérorosz, aki ATP-viadalon diadalmaskodott, Max Mirnyij 2003-as, rotterdami sikere óta ugyanis a honfitársaknak nem jött össze hasonló teljesítmény.

A 27 éves játékos a világranglista 63. helyezettjeként a tízéves viadal történetének legalacsonyabban rangsorolt győztese, emellett idén a hatodik olyan játékos a körversenyen, aki úgy nyer tornát, hogy nincs a top 50-ben.

Ivaska hat meccset játszott Winston-Salemben, s ezeken csupán egy szettet vesztett.

A 22 éves Mikael Ymer – az ATP-rangsor 90. helyezettje – 2011 óta az első svéd teniszező, aki döntőt játszhatott az ATP Touron.

WTA 125-ÖS TORNA, CHICAGO, 235 ezer dollár (70.2 millió forint) összdíjazás
DÖNTŐ

Szvitolina (ukrán, 1.)–Cornet (francia, 9.) 7:5, 6:4

ATP 250-ES TORNA, WINSTON-SALEM, 807 ezer dollár (246 millió forint) összdíjazás