Tenisz: szerb ellenféllel kezd Fucsovics Rotterdamban – a negyeddöntőben találkozhat Rubljovval

2022.02.05. 09:48
Fucsovics Márton már a negyeddöntőben összecsaphat Andrej Rubljov (Fotó: AFP)
Elkészült a rotterdami ATP 500-as verseny sorsolása, amely alapján Fucsovics Márton a szerb Filip Krajinovics ellen kezdi meg szereplését a tornán az első körben.

A 39. helyen kiemelt magyar játékos az elmúlt évben a döntőig menetelt Rotterdamban, ott azonban két szettben kikapott az orosz Andrej Rubljovtól. A most a második helyen kiemelt teniszezővel már a negyeddöntőben összecsaphat Fucsovics, aki Krajinovics elleni továbbjutása esetén az orosz Aszlan Karacev és a holland Tallon Griekspoor mérkőzésének győztesével játszik.

Fucsovics Márton korábban három alkalommal csapott össze Filip Krajinoviccsal: 2015-ben egy római Challenger-versenyen nyert 2:6, 7:5, 6:1-re a szerb, aki ezután 2017-ben egy németországi Challenger-tornán 7:6 (7–2), 7:6 (7–3)-ra, majd 2020-ban a cincinnati mesterversenyen 6:2, 6:1-re legyőzte magyar ellenfelét. A két játékos korábban nem találkozott fedett kemény pályás mérkőzésen.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (1 208 315 euró, fedett, kemény pálya)