Tenisz: szép győzelem Fucsovicstól, megverte Harrist

K. B.K. B.
2022.02.15. 17:09
Fucsovics nyolcaddöntős Dohában (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 7:6-ra legyőzte a dél-afrikai Lloyd Harrist a Dohában zajló kemény pályás ATP 250-es torna első fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe, amelyben a dél-koreai Kvon Szun Vu lesz az ellenfele.

A két játékos egymást követi a világranglistán, Fucsovics a 36., míg Harris a 35. helyen áll. Pályafutásuk során korábban háromszor találkoztak egymással, 2019-ben, Csengtuban és 2021-ben, Antwerpenben a dél-afrikai nyert, Fucsovics az eddigi egyetlen győzelmét épp Dohában, tavaly érte el vele szemben.

Ahogyan az várható volt, szoros küzdelem alakult ki a két fél között, egyikük sem hibázta el az adogatását – egészen 4:4-ig, ezután Fucsovics elvette riválisa kezdését, s szerválhatott a szettgyőzelemért. Odafigyelt, 40:30-ra hozta a játékot, így a szettet is, 6:4-re.

Fucsovicsnak a második szettben is összejött a brék. Három háromnál elvette Harris szerváját, így már „csak” a sajátjaira kellett koncentrálnia. Azaz. Kellett volna – rögtön el is veszítette az előnyét, tehát ismét egálra állt a mérkőzés (4:4). A felek meg sem álltak a tie-breakig, amelyben a magyar bizonyult jobbnak, 7–4-re.

Fucsovics Márton tehát szép győzelmet aratva nyolcaddöntőbe jutott Dohában, és a negyeddöntőért, szerdán jöhet a dél-koreaiKvon Szun Vu (ATP-55.).

ATP 250-ES TORNA, DOHA (1 176 595 dollár összdíjazás, kemény pálya)