Tenisz: Kvitová megsérült, Szvitolina kiesett Dubaiban

M. D.M. D.
2021.03.09. 20:21
Petra Kvitovát többször is ápolni kellett, mielőtt jelezte, nem tudja folytatni (Fotó: Getty Images)
Első mérkőzésén kiesett Elina Szvitolina a dubai kemény pályás női tenisztornán, a cseh Karolína Plísková azonban bejutott a nyolcaddöntőbe – számolt be róla az MTI.

Szvitolina – aki az első fordulóban erőnyerő volt – a 35 éves orosz Szvetlana Kuznyecovától kapott ki kedden a második körben úgy, hogy 6:2, 4:4-es állás után csak egy játékot tudott megnyerni. A második helyen kiemelt Plísková a lett Anastasija Sevastovát búcsúztatta három játszmában, 2 óra 13 perc alatt.

A szombaton Dohában bajnok Petra Kvitová feladta második fordulós mérkőzését. A csehek kétszeres wimbledoni győztese a szintén balkezes svájci Jil Teichmann ellen többször is ápolást kért a lábára, majd a második szett közepén jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A dohai döntőben alulmaradt, szintén kétszeres Grand Slam-bajnok Garbine Muguruza könnyedén lépett túl az amerikai Amanda Anisimován, és a nyolcaddöntőben a Roland Garros-címvédő lengyel Iga Swiatek vár rá.

WTA-TORNA, DUBAI (1 835 490 dollár, kemény pálya)